Bradley Wiggins ville ikke utelukke at han forlenger sykkelkarrieren etter å ha endt på andreplass i London Seksdagers med Mark Cavendish på søndag.
Wiggins og Cavendish, duoen som ble verdensmestere i Madison på London Velopark i mars, måtte se seg slått belgierne Kenny De Ketele og Moreno de Pauw.
På spørsmål om Wiggins ønsket å returnere i 2017, spøkte han at «pengene avgjør».
– Jeg har hygget meg så mye, men for øyeblikket vet jeg bare ikke. Jeg vil gjerne fortsatt være en del av det i fremtiden. Jeg fortsatt elsker å kjøre på sykkelen min, jeg elsker ritt.
– Hvem vil vel ikke komme tilbake til dette, en uke som dette og publikum som dette? Det har vært utrolig, sier Wiggins.
Enn så lenge vil 36-åringens karrierepunktum komme i Gent, fødebyen hans, under seksdagersrittet som begynner 15. november.
Les også: Bardet forbauset over Wiggins’ TUE-bruk
Les også: Brailsford forsvarer Wiggins bruk av TUE
Les også: Dumoulin sier Wiggins-saken «stinker»
Les også: Wiggins benekter dopinglege ga ham steroid ulovlig
Les også: Wiggins svarer på kritikken
Les også: – Britisk antidoping etterforsker Wiggins og Sky
Les også: Parlamentet skal etterforske Wiggins og Sky
Wiggins var tilbake i aksjon for første gang etter en periode han beskriver som «kaotisk». Den britiske Tour de France-vinneren fra 2012 har befunnet seg i hardt vær de siste ukene, etter at russiske hackere publiserte medisinsk data som viste at den daværende Sky-rytteren hadde mottatt TUE (terapeutisk fritak) for det kraftige kortikosteroidet triamcinolon før Tour de France i 2011 og 2012, og før Giro d’Italia i 2013. Triamcinolon står til vanlig på Wadas liste over forbudte stoffer, men Wiggins fikk innvilget bruken grunnet allergiplager.
Det er også en pågående antidopingetterforskning av British Cycling, etter avsløringen om at en pakke ble levert til Team Sky i juni 2011 under Critérium du Dauphiné, et ritt Wiggins vant. Han kjørte for Team Sky til april 2015.