Prøv Procycling Pluss idag

Foto: NCF

Det norske VM-uttaket er klart

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 15.09.21 10:05

Del på    

Disse rytterne representerer Norge i Belgia.

(procycling.no): Norges tropp til VM på landeveien i Belgia har blitt offentliggjort.

En skadet Tobias Foss ble ikke klar i tide og dermed er det Andreas Leknessund som skal ut i herrenes temporitt. Samme mann er reserve i herrenes fellesstart.

Der er det Kristoff som er ventet kaptein, med solid bredde i Bystrøm, Stake Laengen, Eiking, Hoelgaard og Tiller.

Dobbel norgesmester Katrine Aalerud har tatt tempoplassen hos kvinnene. Vestby-syklisten skal også sykle fellesstarten med Susanne Andersen, Stine Borgli, Emilie Moberg, Anne Dorthe Ysland og Ingvild Gåskjenn.

Se hele uttaket her:

Menn Elite tempo

  • Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

Menn Elite fellesstart

  • Sven Erik Bystrøm, Stavanger SK/UAE Team Emirates
  • Alexander Kristoff, Stavanger SK/UAE Team Emirates
  • Vegard Stake Laengen, Asker CK/UAE Team Emirates
  • Odd Christian Eiking, Fana IL Sykkel/Intermarché-Wanty-Gobert-Matériaux
  • Markus Hoelgaard, Sandnes SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Rasmus Tiller, Lillehammer CK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Reserve: Andreas Leknessund, Ringerike SK/Team DSM

Kvinner Elite tempo

  • Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women

Kvinner Elite fellesstart

  • Susanne Andersen, Stavanger SK/Team DSM
  • Katrine Aalerud, Vestby SK/Movistar Team Women
  • Stine Borgli, CK Victoria/FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
  • Emilie Moberg, Halden CK/DROPS
  • Anne Dorthe Ysland, Gauldal SK/Team Coop-Hitec Products
  • Ingvild Gåskjenn, Horten OC/Team Coop-Hitec Products

Menn Junior tempo

  • Johan Ravnøy, Sandnes SK
  • Trym Brennsæter, Glåmdal SK

Menn Junior fellesstart

  • Per Strand Hagenes, Sandnes SK
  • Stian Edvardsen-Fredheim, Glåmdal SK
  • Ola Sylling, Ringerike SK
  • Trym Brennsæter, Glåmdal SK
  • Sebastian Larsen, Ringerike SK

Kvinner Junior tempo

  • Amalie Christensen, Lillehammer CK

Kvinner Junior fellesstart

  • Camilla Rånes Bye, IL Stjørdals-Blink
  • Oda Laforce, IF Frøy

Menn U23 tempo

  • Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Daniel Årnes, Kristiansands CK

Menn U23 fellesstart

  • Idar Andersen, Gauldal SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Anders Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team
  • Tobias Halland Johannessen, Drøbak-Frogn IL Sykkel/Uno-X DARE Development Team
  • Martin Bugge Urianstad, Stavanger SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Søren Wærenskjold, Ringerike SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Jonas Iversby Hvideberg, Fredrikstad SK/Uno-X Pro Cycling Team
  • Reserve: Tord Gudmestad, Stavanger SK/Team Coop

Tagget med: , , , ,

Les også disse