(procycling.no): Romain Bardet (AG2R La Mondiale) fikk ingen ideel reise mot the Green Mountain på kongeetappen i Tour of Oman. Franskmannen var en av mange rytter som gikk ned i en velt forårsaket av en oversvømmelse i veibanen.
– Jeg var innlandet i velten. Jeg slo meg kraftig, men jeg prøvde å ikke tenke på det. Jeg var øm over hele meg. Det er en dag jeg vil glemme, forteller Bardet ifølge Cyclingnews.
Les også: Sammenlagtlederen økte i Oman
AG2R-kapteinen kom seg på sykkelen igjen, men fikk det tungt opp den krevende avslutningen.
– Jeg kjempet så best jeg kunne opp fjellet, men med en kilometer igjen så mistet jeg kontakten. Det var ikke så ille helt til det skjedde, men varmen påvirket meg og jeg slet. Velten hjalp ikke, men jeg skal ikke legge all skyld på det. Jeg har ikke følt meg helt forferdelig denne uken, men jeg har fortsatt arbeid å gjøre, konstaterte 26-åringen.
Da Ben Hermans (BMC), Fabi Aru (Astana) og Merhawi Kudus (Dimension Data) støtet, stivnet Bardet, som kom i mål som nummer ti, 44 sekunder bak etappevinner Hermans. Franskmannen er nå nummer seks i sammendraget før søndagens avsluttende etappe.
Se video av velten her:
VIDEO – Van de massale valpartij bij een wadi in de Tour of Oman. #TOO2017 pic.twitter.com/uusPDBu6wa
— Raymond Kerckhoffs (@raykerckhoffs) February 18, 2017