TROFAST: I sine siste år som sykkelproff har Popovych vært en lojal hjelperytter i Trek-laget. FOTO: Tim De Waele/TDWSPORT.COM

Trek-veteran legger opp etter Paris-Roubaix

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 9.04.16 12:39

Gir seg etter 15 år som proff.

Søndagens utgave av brosteinsklassikeren blir Yaroslav Popovych sitt siste som proffsyklist ifølge Velonews.

Etter 15 år i proffsirkuset blir hans siste oppgave å hjelpe kaptein Fabian Cancellara til seier i Paris-Roubaix.

Les også: Cancellara: – Tungt å ta farvel med Paris-Roubaix

36-åringen vil ikke forlate Trek-Segafredo etter at sykkelkarrièren er over. I fjor tok han UCI sitt sportsdirektør-program og til neste sesong går han inn i rollen som sportsdirektør i det amerikanske laget.

Den ukrainske syklisten har en tredjeplass fra Giro d’Italia i 2003 som et av sine høydepunkt. Da var han bare 23 år gammel.

I 2005 vant han Catalonia rundt sammenlagt. Året etter tok han sin eneste etappeseier i Tour de France og vant den hvite ungdomstrøya.

Tagget med: , , , ,

Les også disse