KLAR TIL INNSATS: Nykommer Mikel Landa. Foto: Team Sky / Twitter

Sky-stjerne endelig klar for debut

Per Møller Pettersen
Tips meg @mollerpee

Publisert 21.03.16 20:43

Snart etterlengtet sesongpremiere for Mikel Landa.

Det har i lengre tid vært klart at Mikel Landa er tiltenkt rollen som Team Skys kaptein i Giro d’Italia.

Men spanjolens første ritt for det britiske storlaget etter overgangen fra Astana har latt vente på seg.

Landa måtte stå over den planlagte deltakelsen i Ruta del Sol i Andalucía på grunn av sykdom. Der skulle han opprinnelig sykle med kapteinsansvar i Sky-drakta for første gang.

Også det første rittet på sesongplanen, Vuelta a Valenciana, måtte droppes av samme årsak. Men nå melder Team Sky at 26-åringen er klar til å sykle ritt om få dager.

Det italienske etapperittet Coppi e Bartali sykles med Landa på start førstkommende torsdag. Fire konkurransedager der blir forhåpentlig en god gjennomkjøring for fjorårets tredjemann i Giro d’Italia før han skal i aksjon i Baskerland rundt etter påske.

– Jeg ser virkelig fram til Coppi e Bartali. Det er lenge siden jeg konkurrerte sist, men den siste måneden har jeg trent hardt og følt meg bedre hver dag. Jeg er helt frisk og klar for å sette igang, forteller Landa til Team Skys nettsted.

Tagget med: , ,

Les også disse