LAGTEMPOSPESIALISTER: Orica-BikeExchange har tatt en rekke triumfer på lagtempo siden debutsesongen i 2012. Her fra første etappe i Giro d'Italia 2015, der Simon Gerrans kapret rosa trøye. Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Orica-BikeExchange på medaljejakt

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 8.10.16 20:35

Det australske laget vil tilbake på podiet i herrenes lagtempo.

To andreplasser, en tredjeplass og en fjerdeplass. Orica-BikeExchange har vært å regne med helt siden UCI reintroduserte lagtempo som VM-gren i 2012.

I 2015 ble det australske laget skjøvet ned på den sure fjerdeplassen da BMC Racing Team seiret foran Etixx-QuickStep og Movistar. I år vil de tilbake på pallen.

– Tradisjonelt sett har vi gjort det bra i denne konkurransen, og vi håper å kjempe i toppen denne gangen og. Målet er å komme blant de tre beste. Vi ønsker å gjøre det bra, og guttene er veldig motiverte, sier sportsdirektør Matt White til lagets hjemmeside.

– Det blir en kort, men intens innsats i en veldig rask løype på 40 kilometer. Vi går ikke inn i rittet som favoritter, og konkurransen blir hard, men vi har fortsatt medalje som mål.

Den norskættede veteranen Svein Tuft deltar for femte år på rad, og ser fram til søndagens ritt.

– Det er en flat løype. det er veldig varmt når du er ute i ørkenen, men jeg tror det er en god løype for laget vi har her. Jeg gleder meg til å kjøre i morgen.

Orica-BikeExchange sitt lag: Luke Durbridge, Alexander Edmondson, Michael Hepburn, Daryl Impey, Michael Matthews, Svein Tuft.

Reserve: Chris Juul Jensen.

Tagget med: , , , , ,

Les også disse