TIL FRANKRIKE: Sesongdebuten til Alexander Kristoff flyttes fra Tour of Qatar til Etoile de Besseges. FOTO: Tim De Waele/TDWSPORT.COM

Kristoff sykler Etoile de Bességes

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 5.01.17 13:44

Katusha-Alpecin har funnet erstatningen for Tour of Qatar.

(procycling.no): Mellom 1. og 5. februar skal Alexander Kristoff i aksjon under det franske etapperittet Etoile de Bessèges.

Katusha-Alpecin så seg nødt til å finne en europeisk erstatning etter at Tour of Qatar, som opprinnelig skulle blitt arrangert fra 6. til 10 februar, ble avlyst.

Det sveitsiskregistrerte laget skal delta under både Volta a la Comunitat Valenciana og Etoile de Bessèges i denne perioden, men Kristoff setter kursen mot Frankrike.

Danske Michael Mørkøv kjører seksdagersrittet i Købehavn på bane i denne perioden, men flesteparten av Kristoffs klassikerhjelpere følger sin norske kaptein. Sven Erik Bystrøm sesongåpner i Australia med både Tour Down Under og Cadel Evans Great Ocean Race, og er ikke aktuell for laget.

Det var nettstedet Direct Vélo som først kunne bekrefte at Katusha-Alpecin ville kjøre det franske rittet.

Det er foreløpig ikke avklart om Kristoff blir en del av Katusha-mannskapet som reiser ned til Midtøsten i midten av februar for å sykle Tour of Oman.

 

Tagget med: , , ,

Les også disse