(procycling.no): For første gang siden han ble proff i 2010 vil Alexander Kristoff åpne en sesong på Mallorca.
Challenge Mallorca består av fire separate endagsritt, som til sammen også danner et sammendrag for rytterne som sykler alle fire.
Mandag offentliggjorde UAE Team Emirates hvilke tolv ryttere som tas med til den spanske øya for Challenge Mallorca 2019.
Lagets norske spurter skal sykle tre av de fire. Men også ryttere som Fabio Aru og Daniel Martin er med for Emirat-laget.
31. januar – Trofeo Ses Salines, Campos, Porreres, Felanitx (176,9 km)
Fabio Aru, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen, Marco Marcato, Yousif Mirza, Manuele Mori, Rui Oliveira
01. februar – Trofeo Andratx Loseta (172,4 km)
Kristian Durasek, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen, Daniel Martin, Simone Petilli, Edward Ravasi, Aleksandr Riabushenko
02. februar – Trofeo de Tramuntana (140,1 km)
Fabio Aru, Kristian Durasek, Daniel Martin, Yousif Mirza, Simone Petilli, Edward Ravasi, Aleksandr Riabushenko
03. februar – Trofeo Palma (159,6 km)
Kristian Durasek, Alexander Kristoff, Vegard Stake Laengen, Marco Marcato, Manuele Mori, Rui Oliveira