<b> ULYKKE: </b> Igor Decraene døde i natt etter en tragisk ulykke, kun 18 år gammel. Foto: Tim De Waele/TDWSPORT.COM.

ULYKKE: Igor Decraene døde i natt etter en tragisk ulykke, kun 18 år gammel. Foto: Tim De Waele/TDWSPORT.COM.

Verdensmester i juniorsykling er død

Procycling
Tips meg

Publisert 30.08.14 09:12

Ble bare 18 år gammel.

(procycling.no): Den belgiske unggutten Igor Decraene er død.

18-åringen var blant verdens største talenter i sykkelsporten. Han vant flere temporitt i fjorårets sesong, som ble kronet med en VM-tittel i Firenze.

I år vant stortalentet nylig det belgiske mesterskapet i temposykling for junior, og hadde forberedt seg grundig til å forsvare tempotronen i sykkel-VM som starter om et par uker.

Belgierens signatur var blant annet jaktet av de belgiske storlagene Omega Pharma – Quick Step og Lotto-Belisol, som sørger over tapet av sin landsmann.

– Sjokkert over nyhetene om Igor Decraene. En trist dag for sykkelsporten. Våre tanker går til hans familie og venner, skriver Lotto-Belisol på Twitter.

 

Tagget med: , , ,

Les også disse