Eh ? #TourOfBritain pic.twitter.com/mV3TYayToy
— Alexandre Mignot (@AlexandreMignot) September 4, 2017
– Han har beklaget og jeg aksepterer det, men jeg ønsket fortsatt seieren. Juryen har tatt en riktig avgjørelse og vi er glade for seieren. Jeg vet at når du er i spurten og leder, så tar du noen ganger større risiko og heller venter på juryens avgjørelse. Vi er glade for beslutningen, beretter Viviani til TV 2.
Senere postet Viviani en melding på Twitter, hvor han hyller Boasson Hagen, for måten han reagerte på i etterkant.
– Jeg liker ikke å vinne slik, men jeg liker å vinne! Jeg tror EBH (Edvald Boasson Hagen) er en av de beste gutta i feltet, han unnskyldte seg umiddelbart til meg, skriver Team Sky-rytteren.
Boasson Hagen ligger på tredjeplass i sammendraget, syv sekunder bak Viviani, etter to av åtte etapper. Alexander Kristoff ble nummer fem på dagens etappe.
Amerikaner kastet ut av rittet
Mens Boasson Hagen ble deplassert led Taylor Phinney fra Cannondale-Drapac en strengere skjebne. Amerikaneren krysset en jernbaneovergang etter at bommen hadde gått ned.
27-åringen prøvde å ta igjen hovedfeltet etter å ha hatt teknisk trøbbel.
– Jeg beklager til arrangøren, laget og politiet. Jeg tok en rask avgjørelse for å unngå å bli hengende etter feltet, skriver han på Twitter.