(procycling.no): 175 ryttere vil starte den sjette etappen i Tour de France.
Patrick Bevin blir første frafall i årets startfelt. CCC Team-rytteren veltet på den fjerde etappen, men kom seg i mål med hovedfeltet. Den påfølgende femte etappen ble tyngre og Bevin havnet i en gruppetto 17 minutter bak Peter Sagan.
ANNONSE: Følg sesongen på Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!
Røntgenundersøkelser avslørte to brukne ribbein hos newzealenderen.
– Jeg falt på venstre side og fikk et hjul i brystet. Jeg trodde jeg slapp unna skader og hadde ikke noe problem med å komme meg tilbake i rittet. Ikke mistet noe hud eller noe slikt. Jeg trodde ikke det var så ille men det ble verre og verre gjennom etappen. Vi gjorde det vi kunne for å minske smertene i går men det ble bare verre. Jeg dro rett til røntgen etter etappen og fikk bekreftet at det var brudd i ribbeina, sier Bevin i en pressemelding.
28-åringen må nå belage seg på to uker med hvile før han kan starte med lett trening. Om fire uker er det ventet at han er tilbake i full trening og kan starte oppladningen mot høstsesongen.