BENBRUDD: Vuelta a España fikk en brutal slutt for Rojas. Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Bendrudd for Rojas

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 11.09.16 12:39

Veltet stygt i Vuelta a España.

Den spanske mesteren hadde karret seg med i lørdagens utbrytergruppe på den 20. etappen av Vuelta a España.

I en utforkjøring gikk det galt for José Joaquín Rojas. Movistar-rytteren lå langt ute i svingen, like bak en av dommerbilene, og mistet veigrepet. 31-åringen suste under autovernet, mens beinet deiset inn i en av bærestolpene.

Rojas ble transportert til et sykehus i Alkoi, der det ble konstatert åpne brudd i begge bein i spanjolens ene legg. Movistar-spurteren ble umiddeblart sendt til operasjon og vil siden bli sendt til Murcia for enda en operasjon.

Kort tid etter at Rojas deiset i bakken sikret Nairo Quintana sammenlagtseieren i La Vuelta. Han benyttet muligheten til å ønske sin lagkamerat god bedring.

– Vi vil at han skal bli 100 prosent frisk, og få han tilbake på sykkelen så raskt som mulig, sa Movistar-lederen ifølge cyclingnews.

Tagget med: , , , ,

Les også disse