I GULT: Linus Gerdemann kunne ikle se den gule trøyen etter seieren på den syvende etappen i Tour de France i 2007. Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Gerdemann vurderer å legge opp

Publisert 9.11.16 21:26

Tyskeren vil heller fokuserer på andre prosjekter.

Mye tyder på at Linus Gerdemanns karriere som profesjonell sykkelrytter er over. Tyskeren kjørte for prokontinentallaget Stölting Service Group denne sesongen, men kommer ikke til å bli med laget ned en divisjon til konti-nivå.

Dermed kan en elleve år lang proffkarriere være over.

– Hvis prosjektet er bra, så er jeg i stand til å sykle et år til. Men jeg har også andre interesser, som en restaurant med kjæresten min. Dessuten vil jeg investere mer i eiendom, sier 34-åringen i et intervju med Radsport-News.

Gerdemann startet proffkarrieren i CSC i 2005. Siden har han vært innom T-Mobile, Team Columbia, Milram, Leopard-Trek, RadioShack-Nissan, MTN Qhubeka, Cult Energy og til slutt Stölting. Han kan se tilbake på 15 seirer, deriblant en etappeseier i Tour de France i 2007 og Tyskland rundt sammenlagt i 2008.

Tyskeren deltok i årets Tour of Norway, der han endte på en 46.-plass sammenlagt.

Tagget med: , , ,

Les også disse