FORRIGE GANG: Kristoff vant to etapper i Tour de France 2014. Her fra triumfen på 15. etappe. Kan han treffe på første forsøk i 2016? Foto: Tim De Waele, ©TDWSport.com

Kristoff best av de norske da Cavendish vant kaotisk spurt

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 2.07.16 11:55

Les LIVE-referat fra tourens første etappe her.

Tour de France er endelig her! Grand Depart går ved storslagne Mont-Saint-Michel, nord i Frankrike.

Deretter går veien lenger nord, langs den engelske kanal, før målgang like ved historiske Utah Beach. Dette er en av strendene brukt på D-dagen under 2. verdenskrig.

Åpningsetappen til den 103. utgaven av La Grand Boucle er av det flate slaget. Rytterne skal gjennom 188 kilometer før det trolig ender i massespurt, med mindre sidevinden slår til og skaper viftekjøring i feltet.

Thor Hushovd er den eneste nordmann som har fått æren av å sykle i gult. Gjennom sin lange sykkelkarriere hadde Grimstadværingen ti dager som leder av Tour de France. Alexander Kristoff stiller til start med ambisjoner om etappeseier. Treffer han på første forsøk, vil han også kapre den gule trøya.

Hele etappen kan du følge LIVE her på procycling.no. Har du spørsmål eller meninger underveis som du vil dele? Kontakt meg på knut@procycling.no, eller legg inn en kommentar i LIVE-systemet. Jeg kan også nås på Twitter. Der heter jeg @knut_lone.

Tagget med: , , ,

Les også disse