Foto: EPA/ARNE DEDERT

Dumoulin og Degenkolb på Tour de France-longlist

Procycling
Tips meg

Publisert 26.05.16 11:35

Giant-Alpecin skal jakte etappeseiere.

Tom Dumoulin og John Degenkolb er begge på Giant-Alpecins longlist til Tour de France. Målet for det tyske WorldTour-laget er å hente etappeseiere.

Dumoulin hadde et godt Giro d’Italia før et sittesår medførte at han måtte bryte. Nederlenderen er fortsatt i tvil om Tour de Pologne (12. til 18. juli) er den beste oppladningen til OL i Rio hvor Dumoulin sikter mot tempoen.

Tour de France blir et viktig mål for Degenkolb som har mistet store deler av sesongen grunnet skade. Etter treningsulykken på Calpe tidligere i vinter, har Eschborn-Frankfurt og Tour of California blitt tyskeren eneste ritt i år.

– Vi går til Tour de France med mål om å vinne en etapper. Vår longlist for Tgir muligheter for å nå dette målet, sier trener Adrian Helmantel.

– For å forberede oss har vi gjort videorekognosering av åtte etapper. Dette skal analyseres nærmere for å bestemme taktikken Noen av rytterne vil også dra på treningsleir i Sierra Nevada De siste store rittene før touren er Criterium du Dauphine, Tour of Sveits og Ster ZLM Toer.

Tagget med: , , , ,

Les også disse