KRIGER: Alexander Kristoff sykler med fjeset til en klassisk viking på hodet i Arctic Race.

KRIGER: Alexander Kristoff sykler med fjeset til en klassisk viking på hodet i Arctic Race.
Foto: Vegard Wivestad Grøtt / NTB scanpix

Sjekk Kristoffs nye vikinghjelm

Per Møller Pettersen
Tips meg @mollerpee

Publisert 14.08.15 15:37

Sykler med nytt «stridsutstyr».

(procycling.no): Alexander Kristoff har stilt til start med et nytt «våpen» i krigen om de beste spurtposisjonene.

En ny hjelm med et helt spesielt design pryder hodet til Katjusja-stjernen under Arctic Race of Norway.

På oversiden av hodebeskyttelsen portretteres ansiktet til en forhistorisk nordboer ikledd en krigersk vikinghjelm.

Til TV 2 forteller Kristoff at hjelmen egentlig ble bestilt til den siste Tour de France-etappen på Champs-Élysées tidligere i sommer.

Leveransen fra hjelmprodusent Giro ble forsinket, og derfor er den tatt i bruk nå under Arctic Race.

Designet er basert på bilder den norske sykkelprofilen har sendt til produsenten.

– Det er morsomt å ha noe som er litt eget, men jeg tror ikke jeg sykler fortere med den, sier Kristoff til kanalen.

• Les mer: Derfor har Kristoff hjelmen på snei

Fredag kjemper 28-åringen for å erobre enda en etappeseier i Nord-Norge.

Han vant torsdagens åpning i Harstad etter en suveren bakkespurt. I fjor vant Kristoff både to etapper og poengkonkurransen i sitt første Arctic Race.

Så langt i år er det blitt hele 19 triumfer for den største internasjonale sykkelstjernen i det pågående nordnorske etapperittet.

Tagget med: , , ,

Les også disse