<b> UHELDIG: </b> Lars Petter Nordhaug måtte bryte Danmark rundt etter å ha veltet. Foto: Skjermdump fra Eurosport.

UHELDIG: Lars Petter Nordhaug måtte bryte Danmark rundt etter å ha veltet. Foto: Skjermdump fra Eurosport.

Nordhaug til sykehus etter velt

Procycling
Tips meg

Publisert 6.08.15 18:13

- Han er kraftig forslått, sier sportsdirektøren.

(procycling.no): Lars Petter Nordhaug (Team Sky) var svært uheldig på dagens etappe av Danmark rundt.

Da 48 kilometer gjensto var han involvert i en velt, og ble liggende lenge i store smerter.

– Det var en sjikane i veien, også var det noen ryttere som ble skvist inn. Da fikk vi to ryttere i den velten, sier sportsdirektør Kurt Asle Arvesen til procycling.no.

Nordmannen holdt seg til kragebeinet, og bestemte seg etter hvert for å bryte rittet.

Ingen brudd
Sky-rytteren vant den eksakt samme etappen i 2012, og kunne trolig ha kjempet om etappeseier uten krasjen.

– Hvordan går det med han?

– Han er litt forslått, eller kraftig forslått egentlig. Han er på sykehuset nå for å sjekkes, sier Arvesen.

– Mistenker dere at det er et kragebeinsbrudd?

– Vi vil bare sjekke for å være helt sikker, svarer han.

Like etterpå får procycling.no en SMS fra Arvesen, med meget gode nyheter.

– Ingenting er brukket, skriver sportsdirektøren.

Tung dag for Sky
Alex Peters (Sky) var også involvert i den samme velten, mens Konstantin Sivtsov (Sky) gikk ned like etterpå da han krasjet på et brosteinsparti.

Dermed var det en helsvart dag for Team Sky, som mistet begge sine to kapteiner i sammendraget.

– Det var en utrolig tung dag, konstaterer Arvesen.

Uhellet vil trolig ikke påvirke den videre sesongplanen til Nordhaug.

– Jeg satser på å være klar til Eneco Tour og videre ritt. Jeg føler meg i bra slag. Bare forslått, og trenger et par rolige dager, skriver han til procycling.no.

Tagget med: , , ,

Les også disse