BARE NESTEN: Greg Van Avermaet vant Het Nieuwsblad tidligere i år, men maktet ikke å gjenta bragden under Dwars door Vlaanderen onsdag. Dog var han nære på!  EPA/LAURENT DUBRULE

TILBAKE I TRENING: Greg Van Avermaet har allere unnagjort en totimers treningstur på sykkel med kompiser. EPA/LAURENT DUBRULE

Van Avermaet tilbake på sykkelen

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 13.04.16 07:50

30-åringen tok kragebeinet under Flandern rundt.

Paris-Roubaix ble syklet uten Greg Van Avermaet på startstreken. Det skyldtes den forferdelige velten til store deler av BMC-laget under Flandern rundt.

30-åringen tok til tårene da rittlegen fortalte ham at kragebeinet hadde røket.

Skaden betød farvel til rittene belgieren elsker mest: Flandern, Roubaix og Amstel Gold Race.

Etter en statusoppdatering i sosiale medier, tyder alt på at rekonvalesensen går etter planen. BMC-rytteren er allerede tilbake i trening på sykkelen.

– Jeg føler meg ikke så verst etter inngrepet. Jeg er nødt til å ta det litt dag for dag, skriver Van Avermaet.

Han er selvsagt fremdeles lei seg for måten han forlot årets klassikere på.

– For meg er det en stor skuffelse. Flandern og Roubaix er det to største rittene for året, nå kan jeg ikke være med. Det er ikke en god situasjon jeg har havnet i, men forhåpentligvis klarer jeg å komme enda sterkere tilbake.

Van Avermaet har allerede deltatt på en totimer lang treningstur med kompiser.

 

 

Tagget med: , ,

Les også disse