(procycling.no): Nairo Quintana har i lang tid vært ryktet til det franske laget og mandag ble det altså endelig bekreftet av det franske laget.
Rittet er nå inne på fransk jord, med en tempoetappe til Pau på tirsdag, og da passet det godt at Arkéa-Samsic kunne bekrefte at de har signert Quintana, som for øyeblikket leder Vuelta a España.
Laget bekrefter samtidig at de også har signert lillebror Dayer Quintana, Winner Anacona og Diego Rosa.
Brødrene Quintana har begge signert for de neste tre årene, mens Anacona og Rosa har signert en toårskontrakt.
#EstaLlegando pic.twitter.com/IKgvWD4T35
— Team Arkéa Samsic (@Arkea_Samsic) September 2, 2019
ANNONSE: Følg sesongen på Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!
Laget vil vinne et treukersritt i løpet av de neste tre årene
Quintana selv forteller i en pressemelding at hans ambisjoner forblir de samme.
– Personlig og for laget er målet å kjempe om seier i Tour de France. Det er et vendepunkt i karrieren min, men jeg er sikker på at det er positivt vendepunkt, sier Quintana.
Lagsjef Emmanuel Hubert er selvsagt meget godt fornøyd med signeringen. Han forteller at de nå vil ha 28 ryttere på laget i 2020.
– Vi gir oss selv tre sesonger på å realisere prosjektet med å vinne et treukersritt. Alliansen mellom Nairo Quintana og Warren Barguil må bli en styrke for dem. De må bruke hverandre for å bli bedre. Quintana har vunnet giroen og vueltaen og har tre podieplasseringer fra Tour de France. Jeg er også sikker på at Barguil har ferdighetene til å gjøre det bra i sammendraget og det er i den retningen vi ønsker å ta ham, sier Hubert.
ANNONSE: Følg sesongen på Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!
Åtte år i Movistar
Quintana vant Tour de l’Avenir i 2010 og fikk sin første europeiske proffkontrakt da han signerte for Movistar foran 2012-sesongen. Allerede i sin første sesong imponerte han med etappeseier i Critérium du Dauphiné, sammenlagtseier i Route du Sud (dagens Route d’Occitanie), god kjøring i den siste uka i Vuelta a España og seier i Giro dell’Emilia.
Siden har han etablert seg som en klar leder i Movistar og han har vunnet både Giro d’Italia (i 2014) og Vuelta a España (i 2016). I Tour de France ble han allerede som 23-åring nummer to i 2013. Nummer to ble han også i 2015, mens han ble nummer tre i 2016. De siste årene har han slitt med å hevde seg like godt i sammendraget i treukersrittene med tolvteplass, tiendeplass og åttendeplass fra Tour de France de siste årene.
Quintana har totalt vunnet tre etapper i Tour de France, tre etapper i Giro d’Italia og to etapper i Vuelta a España. I løpet av tiden i Movistar har stått øverst på podiet 39 ganger. Han har også vunnet ritt som Tirreno-Adriatico, Vuelta al Pais Vasco, Volta a Catalunya og Tour de Romandie.
ANNONSE: Følg sesongen på Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!