ROSA: Svein Tuft har hatt æren av å ha den rosa ledertrøyen i Giro d'Italia. Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Tuft: – Mest sannsynlig mitt siste år

Magnus Drivenes
Tips meg @magnusdrivenes

Publisert 25.04.18 20:15

40-åringen vil prioritere familien.

Svein Tuft (Michelton-Scott) har hatt en lang karriere, men mannen som snart fyller 41 år, er snart ferdig som syklist på toppnivå.

Det sier han i et intervju med cyclingnews.com.

– Det er ikke 100 prosent, men jeg tror dette vil bli mitt siste år og min siste Giro d’Italia. Jeg har holdt på med dette lenge nå, så det er litt skremmende å tenke på, da dette har vært en stor del av livet mitt, men jeg er også forventningsfull for det som venter. Jeg har en sønn, han er seks måneder gammel, og det er viktig. Det er mer enn å konkurrere, sier han til nettstedet.

Svein Tuft, som har aner fra Vaksdal i Hordaland, har blant annet en sølvmedalje fra VM på tempo og båret den rosa ledertrøyen i Giro d’Italia. I tillegg til sine tempoegenskaper, er han kjent for å være en meget lojal og habil hjelperytter.

Tagget med: ,

Les også disse