NYTT DESIGN: Steven Kruijswijk og Robert Gesink viser frem den nye drakten til LottoNL-Jumbo. Foto: LottoNL-Jumbo.

Slik er Grøndahl Jansens nye drakt

Espen J. Lee
Tips meg @espenjlee

Publisert 22.12.16 10:22

LottoNL-Jumbo viser frem nytt design på lagpresentasjon.

Steven Kruijswijk, Dylan Groenewegen, Robert Gesink og Amund Grøndahl Jansen. Alle var samlet torsdag da LottoNL-Jumbo startet oppkjøringen mot neste sesong for alvor og presenterte neste års draktdesign.

Grøndahl Jansen har allerede rukket å bli kjent med flere av sin nye lagkamerater i det nederlandske WorldTour-laget. Den 22 år gamle nordmannen som kommer fra Joker Byggtorget har deltatt på LottoNL-Jumbos treningssamling i desember, der han fikk utformet sitt første rittplan med laget.

– Egentlig er jeg ganske fornøyd med hvordan det ligger an nå. Hvis jeg viser at jeg er i bra form, har jeg fortsatt muligheten til flere av klassikerne. Jeg er glad for å kjøre for egne sjanser i mindre løp. Det trigger meg at jeg får forsøke å vinne sykkelløp, sa Grøndahl Jansen til procycling.no.

For lagets mer etablerte stjerner er målsetningene også kartlagt. Den nederlandske mesteren Groenewegen blir lagets primære spurter, med Tour de France som det store målet.

Kruijswijk, som i årets Giro hadde fem dager i rosa trøye før han veltet i snøværet ned fra Colle dell’Agnello, starter neste sesong med et mål om å vinne Giro d’Italia sammenlagt.

Gesink har Tour de France som sitt store fokuspunkt i 2017, der målet vil være å vinne etapper, fremfor en god sammenlagtplassering. I brosteinsklassikerne vil laget sette sin lit til Lars Boom, som har kommet over fra Astana og fyller tomrommet etterlatt av Sep Vanmarcke.

– Vi bygger et spurttog og et etapperittlag. Med Dylan Groenewegen ønsker vi å vinner spurter, og med Steven Kruijswijk har vi giroen som det store målet. Planlegging og skikkelig taktikk skal til for at vi oppnår disse målene, sier Nico Verhoeven, sportsdirektør hos LottoNL-Jumbo.

– Lars Boom har kommet inn i laget. Dermed starter vi med en nederlandsk kaptein i de store vårklassikerne. Boom vil få støtte i Flandern rundt og Paris-Roubaix.

– Tour de France er årets største ritt. Mange nederlendere er på ferie og følger touren fra start til mål. LottoNL-Jumbo ønsker å sykle attraktivt og fokusere på etappeseiere. Det er første gang vi ikke har ambisjoner i sammendraget i Tour de France. Robert Gesink og Dylan Groenewegen vil prøve å vinne etapper.

Det er ventet at Grøndahl Jansen gjør sin debut for LottoNL-Jumbo i Tour of Qatar i februar. Debuten på europeiske jord finner sted i Volta ao Algarve.

Tagget med: ,

Les også disse