Amund Grøndahl Jansen syklet sitt første monument da han fullførte Flandern rundt sist søndag. Nå er nordmannen hos LottoNL-Jumbo tatt ut i troppen som skal sykle Paris-Roubaix.
– Det var veldig kult å være med. Det er noe helt annet enn det jeg har kjørt før. Det var gøy, selv om det ble litt surt på slutten og ikke helt hadde dagen man håpet på. Men det er en enorm opplevelse med flere rader av publikum langs veien, sa Grøndahl Jansen til procycling.no i Oudenaarde etter søndagens flamske storklassiker.
Les også: Intervju med Grøndahl Jansen: – Roubaix er kulere
Etter et kort opphold hjemme i Girona returnerer han til Belgia onsdag, for så å gjøre de siste forberedelser og rekognosering før Helvete i Nord.
LottoNL-Jumbos lag til Paris-Roubaix består for øvrig av Lars Boom, Jos van Emden, Dylan Groenewegen, Gijs Van Hoecke, Maarten Wynants, Robert Wagner og Twan Castelijns.
🇫🇷 09/04 Paris-Roubaix:@lars_boom@josvanemden @GroenewegenD@GroendahlJansen @gijsvanhoecke@wynants82 @RobertWagner83@Twan_Castelijns pic.twitter.com/JSyrsFa2Fa
— LottoNLJumbo Cycling (@LottoJumbo_road) April 6, 2017