SLÅSSKAMP: Wang Xin angrep medlemmer av det sveitsiske støtteapparat i Tour of Hainan. Skjermbilde: YouTube.

Her går den kinesiske syklisten løs på sveitsisk støtteapparat

Magnus Drivenes
Tips meg @magnusdrivenes

Publisert 4.11.17 14:17

Mistet besinnelsen etter å ha blitt påkjørt i rittet. Video i saken!

(procycling.no): Etter den syvende etappen av UCI-rittet Tour of Hainan, mistet den kinesiske syklisten Wang Xin (Keyi Look Team) besinnelsen og gikk løs på flere medlemmer av støtteapparatet til det sveitsiske landslaget.

Grunnen til det er at han ble påkjørt av føreren av den sveitsiske følgebilen underveis i rittet.

Xin slår og sparker mannen fra Sveits, og det blir svært amper stemning. I det man tror han har roet seg, går han og henter en pumpe i en av lagbilene, angivelig som våpen, og går tilbake mot folkemengden. Da blir heldigvis 25-åringen stoppet.

Arrangørene av Tour of Hainan valgte å kaste ut hele Keyi Look Team som en konsekvens av hendelsen. De kom med følgende uttalelse etter rittet:

– Etter hendelsen med Wang Xin på den syvende etappen, har organisasjonskomiteen til Tour of Hainan bestemt sammen med det kinesiske sykkelforbundet (CCA) og rittets kommisærer at hele Keyi Look Team skal diskvalifiseres før saken etterforskes videre av CCA. Laget ble bedt om å forlate øyen Hainan umiddelbart, og vil ikke være velkomne igjen i Tour of Hainan.

Video av angrepet kan sees her:

 

Tagget med:

Les også disse