TAR DET PENT: Etter Polen rundt, Tour de Limousin og Cyclassics i Hamburg, skal Sondre Holst Enger nå ta det pent de neste ukene. Foto: Knut Andreas Lone, procycling.no

Rittpause for Holst Enger

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 24.08.17 15:00

Ikke tatt ut til Bretagne Classic.

(procycling.no): Franske Ag2r-La Mondiale offentliggjorde torsdag at Oliver Naesen leder laget under søndagens Bretagne Classic-Oest France.

Blant de åtte utvalgte var ikke Sondre Holst Enger. Hortenseren stilte til start under forrige helgs Cyclassics i Hamburg, men var tvunget til å stå av underveis.

– Jeg skal ha to rolige uker nå, så vet jeg ikke helt hva som skjer etter det, forteller 23-åringen til procycling.no.

Denne sesongen har han gått glipp av både klassikerne og Tour de France. Først og fremst på grunn av sykdom.

Polen rundt, Tour de Limousin og Hamburg er foreløpig de tre siste rittene han har syklet. Ingen av de tre har han fullført. På grunn av alle problemene, er det lite trolig at vi får se Holst Enger til start for Norge under sykkel-VM i Bergen senere i høst.

Tagget med: , ,

Les også disse