(procycling.no): Både Joker Icopal og Uno-X Development Team holdt seg igang med kermesse i Wanzele, onsdag kveld. Etter planen skulle Kristoffer Halvorsen tatt rittet som en gjennomkjøring, men sørlendingen fikk i stedet hvile.
– Han er fortsatt ikke helt restituert etter velten. Vi prioriterer heller behandling, sier Gino Van Oudenhove til procycling.no.
Halvorsen beskrev det selv som en «juniorfeil» da han veltet ut av sesongåpningen i Lillers. Møtet med et steinhus langs løypa ble vondt. 20-åringen slapp unna bruddskader, men ble forslått både i ribbein og den ene armen.
Mars er en viktig måned for den regjerende verdensmesteren. Både med tanke på klubb- og landslag.
I neste uke venter Nokere Koerse (1HC) og Handzame Classic (1.1). Deretter skal han i aksjon under U23-versjonen av Gent-Wevelgem den 26. mars og starte tredagersrittet i De Panne (2.HC) to dager senere.
PS: Anders Skaarseth ble nummer fem i Wanzeel Koerse. Du finner mer om rittet her!