TIL SYKEHUS: Ben Swift er innlagt på sykehus etter et fall på trening. FOTO: Luc Claessen/Getty Images

Sky-rytter fraktet til sykehus etter fall

Espen J. Lee
Tips meg @espenjlee

Publisert 22.02.19 10:47

Del på    

Skadet under treningsøkt på Tenerife.

(procycling.no): Ben Swift har som følge av en ulykke på trening blitt innlagt på sykehus under intensiv overvåking.

Den 31 år gamle Team Sky-rytteren falt under en treningsøkt på Tenerife onsdag. Lagkamerat Geraint Thomas var til stedet da uhellet inntraff.

Swift pådro seg skader på milten og har gjennomgått en operasjon for å redusere risikoen for indre blødninger.

– Jeg er fortsatt på intensivavdelingen. Men jeg håper å være tilbake i normal stand i morgen, skrev Swift i en betryggende melding på Twitter torsdag kveld.

Holdes under overvåkning

Etter to sesonger med UAE Team Emirates var Swift tilbake hos Team Sky denne sesongen. Swift har syklet Volta a la Valenciana og Tour de la Provence så langt i år.

I en pressmelding torsdag opplyser Team Sky at rytteren har det fint etter forholdene.

– Swifty krasjet ganske stygt på trening, sier Team Skys lege Inigo Sarriegui.

– Heldigvis mistet han ikke bevisstheten og han var orientert og klar etter uhellet.

– I de kommende dagene vil vi holde ham under overvåkning, men allerede 24 timer etter fallet føler han seg mye bedre.

Tagget med: ,

Les også disse