ARDOOIE, BELGIUM - AUGUST 16: Peloton / Landscape / during the 14th BinckBank Tour 2018, Stage 4 a 166,3km from Blankenberge to Ardooie / BBT / on August 16, 2018 in Ardooie, Belgium. (Photo by Justin Setterfield/Getty Images)

Overganger

Del på    

Sjekk hvilke ryttere som skifter arbeidsgiver i 2019!

AG2R La Mondiale

Inn: Geoffrey Bouchard (CR4C Roanne/stagiaire), Aurélien Paret-Peintre (Chambéry CF/stagiaire), Dorian Godon (Cofidis), Larry Warbasse (Aqua Blue Sport)

Ut: Cyril Gautier (Vital Concept), Jan Bakelants (?), Matteo Montaguti (?), Rudy Barbier (Vital Concept)

Astana

Inn: Yuriy Natarov (Astana City), Manuele Boaro (Bahrain-Merida), Davide Ballerini (Androni Giacattolo Sidermec), Rodrigo Contreras (EPM), Ion Izagirre (Bahrain-Merida), Gorka Izagirre (Bahrain-Merida), Merhawi Kudus (Dimension Data), Jonas Gregaard Wilsly (Riwal), Hernando Bohórquez (Manzana Postobon)

Ut: Michael Valgren (Dimension Data), Jesper Hansen (Cofidis), Tanel Kangert (EF Education), Oscar Gatto (BORA-Hansgrohe), Moreno Moser (Nippo-Vini Fantini), Riccardo Minali (?), Andriy Grivko (?), Sergey Chernetsky (Caja Rural-Seguros RGA)

Bahrain-Merida

Inn: Dylan Teuns (BMC), Phil Bauhaus (Team Sunweb), Marcel Sieberg (Lotto-Soudal), Rohan Dennis (BMC), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Damiano Caruso (BMC), Stephen Williams (SEG Racing Academy/stagiaire), Andrea Garosio (d’Amico – Utensilnord)

Ut: Manuele Boaro (CCC Team), Ion Izagirre (Astana), Gorka Izagirre (Astana), Enrico Gasparotto (Dimension Data), Nicola Bonifazio (Direct Energie)

CCC Team (tidligere BMC)

Inn: Simon Geschke (Team Sunweb), Will Barta (Hagens Berman Axeon), Serge Pauwels (Dimension Data), Guillaume Van Keirlsbulck (Wanty-Groupe Gobert), Josef Cerny (Elkov-Author), Gijs Van Hoecke (LottoNL-Jumbo), Jakub Mareczko (Willier-Triestina), Victor de la Parte (Movistar), Łukasz Wiśniowski (Team Sky), Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice), Lukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice), Laurens Ten Dam (Team Sunweb), Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice), Pawel Bernas ( CCC Sprandi Polkowice), Stefan Denifl (Aqua Blue Sport)

Ut: Dylan Teuns (Bahrain-Merida), Danilo Wyss (Dimension Data), Alberto Bettiol (EF Education First-Drapac), Simon Gerrans (legger opp), Tejay Van Garderen (EF Education First-Drapac), Rohan Dennis (Bahrain-Merida), Stefan Küng (Groupama-FDJ), Kilan Frankiny (Groupama-FDJ), Jurgen Roelandts (Movistar), Loïc Vliegen (Wanty-Groupe Gobert), Richie Porte (Trek-Segafredo), Brent Bookwalter (Mitchelton-Scott), Nicolas Roche (Team Sunweb), Jempy Drucker (BORA-Hansgrohe), Tom Bohli (UAE), Damiano Caruso (Bahrain-Merida), Miles Scotson (Groupama-FDJ), Łukasz Wiśniowski (Team Sky)

BORA-hansgrohe

Inn: Jempy Drucker (BMC), Oscar Gatto (Astana), Maximilian Schachmann (Quick-Step Floors)

Ut:

Dimension Data

Inn: Rasmus Fossum Tiller (Joker Icopal), Lars Bak (Lotto-Soudal), Michael Valgren (Astana), Danilo Wyss (BMC), Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), Stefan De Bod (Dimension Data for Qhuebeka), Enrico Gasparotto (Bahrain Merida), Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo)

Ut: Serge Pauwels (CCC Team), Merhawi Kudus (Astana), Natnael Berhane (Cofidis), Mekseb Debesay (?)

EF Education First-Drapac

Inn: Tejay Van Garderen (BMC), Moreno Hofland (Lotto-Soudal), Alberto Bettiol (BMC), James Whelan (Drapac EF Cycling/stagiaire), Julius van den Bergh (SEG Racing Academy/stagiaire), Tanel Kangert (Astana), Luis Villalobos (Aevolo), Jonathan Klever Caicedo (Medellin), Sean Bennett (Hagens Berman Axeon)

Ut: Pierre Rolland (Vital Concept), Will Clarke (Trek-Segafredo), Kim Magnusson (Riwal Readynez), Tom Van Asbroeck (Israel Cycling Academy)

Groupama-FDJ

Inn: Stefan Küng (BMC), Kilan Frankiny (BMC), Miles Scotson (BMC)

Ut: Arthur Vichot (Vital Concept), Jeremy Roy (legger opp)

Katusha-Alpecin

Inn: Jens Debusschere (Lotto-Soudal), Harry Tanfield (Canyon Eisberg), Daniel Navarro (Cofidis), Enrico Battaglin (LottoNL-Jumbo), Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo)

Ut: Maurits Lammertink (Roompot-Charles), Marco Mathis (Cofidis), Baptiste Planckaert (WB-Veranclassic Aqua Protect), Tiago Machado (Sporting Clube de Portugal), Tony Martin (LottoNL-Jumbo), Jhonatan Restrepo (Manzana-Postobon)

LottoNL-Jumbo

Inn: Lennard Hofstede (Team Sunweb), Jonas Vingegaard Rasmussen (ColoQuick), Laurens De Plus (Quick-Step Floors), Mike Teunissen (Team Sunweb), Taco van der Hoorn (Roompot-Nederlandse Loterij), Tony Martin (Katusha-Alpecin)

Ut: Gisj Van Hoecke (CCC Team), Enrico Battaglin (Katusha-Alpecin), Robert Wagner (Fortuneo-Samsic), Lars Boom (Roompot-Charles)

Lotto-Soudal

Inn: Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), Gerben Thijssen (Lotto-Soudal U23/stagiaire), Roger Kluge (Mitchelton-Scott), Carl Fredrik Hagen (Joker-Icopal), Rasmus Byriel Iversen (Asd General Store), Stan Dewulf (Lotto Soudal U23), Brian van Goethem (Roompot), Adam Blythe (Aqua Blue Sport), Gerben Thijssen (Neo-pro)

Ut: André Greipel (Fortuneo-Samsic), Lars Bak (Dimension Data), Marcel Sieberg (Bahrain-Merida), Jens Debusschere (Katusha-Alpecin), Moreno Hofland (EF Education First-Drapac)

Mitchelton-Scott

Inn: Robbert Stannard (Mitchelton-BikeExchange), Callum Scotson (Mitchelton-BikeExchange), Nick Schultz (Caja Rural), Brent Bookwalter (BMC Racing Team), Edoardo Affini (SEG Academy Racing), Tsgabu Grmay (Trek-Segafredo), Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert)

Ut: Caleb Ewan (Lotto-Soudal), Roman Kreuziger (Dimension Data), Carlos Verona (Movistar), Roger Kluge (Lotto-Soudal), Robert Power (Team Sunweb), Svein Tuft (Rally Cycling)

Movistar

Inn: Carlos Verona (Mitchelton-Scott), Jurgen Roelandts (Lotto-Soudal), Luis Mas Bonet (Caja Rural), Eduard Prades (Euskadi-Murias)

Ut: Victor de la Parte (CCC Team), Dayer Quintana (Wilier Triestina – Selle Italia)

Quick-Step Floors

Inn: Remco Evenepoel (Forte Young Cycling Team), Mikkel Frølich Honoré (Team Virtu)

Ut: Niki Terpstra (Direct Energie), Laurens De Plus (LottoNL-Jumbo), Maximilian Schachmann (BORA-hansgrohe), Jhonatan Narváez (Team Sky), Fernando Gaviria (UAE Team Emirates)

Team Sky

Inn: Eddie Dunbar (Aqua Blue Sport), Jhonatan Narváez (Quick-Step Floors), Filippo Ganna (UAE), Ben Swift (UAE)

Ut: Sergio Henao (UAE), Beñat Intxausti (Euskadi-Murias), Łukasz Wiśniowski (CCC Team), David Lopez (?)

Team Sunweb

Inn: Cees Bol (SEG Racing Academy/stagiaire), Max Kanter (Developtment Team Sunweb/stagiaire), Joris Nieuwenhuis (Development Team Sunweb), Nicholas Roche (BMC), Robert Power (Mitchelton-Scott), Casper Pedersen (Aqua Blue Sport), Marc Hirschi (Development Team Sunweb), Asbjørn Kragh (Team Virtu), Jan Bakelants (AG2R)

Ut: Simon Geschke (CCC Team), Phil Bauhaus (Bahrain-Merida), Roy Curvers (legger opp), Mike Teunissen (LottoNL-Jumbo), Lennard Hofstede (LottoNL-Jumbo), Laurens Ten Dam (CCC Team), Edward Theuns (Trek-Segafredo)

Trek-Segafredo

Inn: Matteo Moschetti (Polartec-Kometa/stagiaire), Richie Porte (BMC), Alex Kirsch (WB-Veranclassic Aqua Protect), Will Clarke (EF Education First), Giulio Ciccone (Bardiani – CSF), Edward Theuns (Team Sunweb)

Ut: Grégory Rast (legger opp), Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin), Matthias Brändle (Israel Cycling Academy), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Giacomo Nizzolo (Dimension Data), Boy Van Poppel (Roompot-Charles)

UAE Team Emirates

Inn: Alessandro Covi (Team Colpack), Tadej Pogacar (Ljubljana Gusto Xaurum), Cristian Camilo Muñoz (Coldeportes Zenu Sello Rojo), Tom Bohli (BMC), Sergio Henao (Team Sky), Juan Sebastián Molano (Manzana Postobon), Ivo Oliveira (Hagens Berman Axeon), Rui Oliveira (Hagens Berman Axeon), Fernando Gaviria (Quick-Step Floors), Jasper Philipsen (Hagens Berman Axeon)

Ut: Ben Swift (Team Sky), Filippo Ganna (Team Sky), Darwin Atapuma (Cofidis)

Norske lag:

Hitec Products-Birk Sport

Inn: Chanella Stougje (Parkhotel Valkenburg Cycling Team), Lucy Garner (Wiggle High5), Amalie Lutro, Pernille Feldmann, Marta Tagliaferro (Cylance)

Ut: Ingrid Moe (løst fra kontrakten august 2018), Tatiana Guderzo (Bepink, fra juni 2018), Camilla Møllebro Pedersen (la opp juni 2018), Susanne Andersen (Team Sunweb), Charlotte Becker (FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope)

Joker Icopal

Inn: Daniel Årnes (Kristiansand CK), Øivind Lukkedahl (Team Coop), Kristian Klevjer (Glåmdal SK), Søren Wærenskjold (Ringerike SK)

Ut: Rasmus Fossum Tiller (Dimension Data), Carl Fredrik Hagen (Lotto-Soudal), Markus Hoelgaard (Uno-X), Kristoffer Skjerping (Uno-X)

Team Coop

Inn: André Sotberg (TVK), Erik Lunder (Stavanger SK, intensjonsavtale), Thomas Ognedal (Stavanger SK, intensjonsavtale)

Ut: Øivind Lukkedahl (Joker-Icopal), Fredrik Ludvigsson (?), Gustav Höög (legger opp), Krister Hagen (Riwal-Ceramicspeed)

Uno-X Norwegian Development Team

Inn: Markus Hoelgaard (Joker-Icopal), Kristoffer Skjerping (Joker-Icopal)

Ut: Hans Kristian Rudland, Sondre Kristiansen

Øvrige norske

Sindre Lunke – fra Fortuneo-Samsic til Riwal-Ceramicspeed

Oppdatert 15/11!