(procycling.no): På desperat jobbjakt, benyttet Fredrik Ludvigsson seg av mikrobloggertjenesten Twitter.
– Fremdeles ingen kontrakt for 2017. Hvis du eller ditt lag mangler en rytter til 2017, så ta kontakt via mail, skrev svensken.
Han fikk ikke forlenget kontrakten med Giant-Sunweb etter å ha slitt med skader. Nå har det likevel løst seg for 22-åringen.
Ludvigsson har skrevet under for Copenhagen Pro Cycling.
– Fredrik er et kjempetalent, men han har vært skadet. Han har også hatt mye uflaks og blitt påkjørt to ganger i løpet av sesongen. Han trenger et år på kontinentalnivå for å finne seg selv og igjen være i toppen av sykkelritt, sier manager Christian Brandt Pedersen til Cykelmagasinet.
Tidligere i høst ble norske lag tilbudt Ludvigsson. Både Team Sparebanken Sør og Team FixIT.no vurderte på et punkt om de skulle signere Giant-rytteren.
Copenhagen Pro Cycling har også signert Hampus Anderberg, Filip Bengtsson og rumenske Daniel Christa.