SYKKELFEST: Det største sykkelsirkuset i verden gjester Danmark fra 2.-4. juli i 2021. FOTO: Justin Setterfield/Getty Images

Caleb Ewan forlenger med Lotto Soudal

Espen J. Lee
Tips meg @espenjlee

Publisert 18.12.19 17:24

Spurternes sentrale hjelpere blir også.

(procycling.no): Lotto Soudal har tegnet ny avtale med spurteren Caleb Ewan, samt re-signert de raske rytterne Jasper De Buyst og Roger Kluge. Alle blir dermed værende i det belgiske laget ut sesongen 2022.

– Allerede etter et par måneder med laget skjønte jeg at det passet meg godt og at jeg ville fortsette her i fremtiden, sier Ewan.

– Det var allerede før jeg begynte å gjøre det bra. De første månedene i år gikk veldig bra. Laget hadde mye tro på meg, og jeg visste at hvis vi jobbet bra sammen at seirene skulle begynne å komme. Jeg følte meg så komfortabel i laget med en gang, at hvis muligheten til å bli dukket opp, så ville jeg med glede forlenge, sier 25-åringen.

ANNONSE: Følg sesongen hos Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!

Ewan vant ti ganger i 2019. Den lille, raske australieren stakk av med to etappeseire i Giro d’Italia, før han fulgte opp med hele tre etappeseire i Tour de France, hvor han ble den første siden Peter Sagen til å vinne dette antallet i sin Tour-debut.

Sammen med Kluge kom Ewan til Lotto Soudal fra Mitchelton-Scott før denne sesongen.

– Jeg tok med meg Roger og sammen med Japser har vi funnet oss godt til rette i laget. I alle mine store seire i år har de to hjulpet meg. Så det er superviktig for meg å ha dem med i fremtiden, forklarer Ewan.

Tagget med: ,

Les også disse