TIDLIGERE LANDSLAGSSJEF: Kevin De Weert sammen med Nikolas Maes og Jasper Stuyven under VM i Qatar i 2016. Foto: Tim de Waele/Corbis via Getty Images

Lotto Soudal suspenderer De Weert

Simon Zetlitz Nessler
Tips meg @tastasol

Publisert 28.08.19 08:39

Ble også sendt hjem etter hendelse i Tour de France.

(procycling.no): Det belgiske laget sendte ut en kort melding tirsdag kveld, hvor de skrev at den tidligere belgiske landslagssjefen og nå prestasjonsleder i Lotto Soudal, Kevin De Weert er suspendert med umiddelbar effekt.

De Weert var ifølge Sporza, sammen med sportsdirektør Mario Aerts, den sportslige lederen til Lotto Soudal i rittet.

I meldingen fra laget skriver de at suspensjonen skjer på bakgrunn av en hendelse på kvelden før starten av Vuelta a España og etter en tidligere advarsel. Suspensjonen gjelder ut rittet, altså til 15. september.

Ifølge Het Nieuwsblad skal det handle om at De Weert kom tilbake til hotellet fredag kveld i beruset tilstand.

Til Het Laatste Nieuws har både Lelangue og De Weert gitt en kort kommentar.

– Det skjedde noe lignende i Tour de France, sier Lelangue, som har erstattet De Weert med Marc Wauters nede i Spania.

– Jeg reiste også hjem fra touren etter lagtempoen (den tredje etappen). Etter det som skjedde i vueltaen har jeg dratt på ferie. Om jeg har fått sparken? Ikke så vidt jeg vet, sier De Weert.

Laget vil ikke kommentere hendelsen ytterligere før Lelangue og De Weert har snakket om hendelsen tilbake i Belgia.

I Vuelta a España er norske Carl Fredrik Hagen blant lagets åtte ryttere.

ANNONSE: Følg sesongen på Eurosport. Skaff deg tilgang til Eurosport Player her!

 

Tagget med: ,

Les også disse