Kristoffer Skjerping ble nummer tre på den tredje etappen i Tour Alsace.
Team Joker-rytteren kom seg med i en nimannsgruppe på de lokale rundene på slutten.
– Det var en ganske hard runde, med bakketopp fem kilometer før målgang, sier Skjerping til procycling.no.
Skjerping fikk det tøft opp bakken på den siste runden, men klarte å bite seg fast da ryttere kom opp bakfra.
Måtte slippe i siste bakke
Derfra og inn handlet det om å hente Mathieu Van Der Poel og Julian El Fares som hadde støtet fra.
– Det gikk fort utfor, og vi fikk tatt igjen gruppen foran, men etter det var det ingen organisering. Da det var 400 meter igjen, så jeg dem foran meg, og da tenkte jeg bare at jeg måtte gå. Jeg hadde et lite håp om å ta dem igjen, men det holdt dessverre akkurat ikke.
21-åringen var særs nære å plukke sin første UCI-seier for sesongen, men måtte nok en gang ta til takke med en plassering rett bak vinneren.
– Ti meter etter målstreken var jeg langt foran dem. Det var min mulighet i dag, så det er litt kjipt at det ikke ble seier. For min del var det likevel viktig å få et resultat. Det begynner å bli en stund siden forrige gang.
Kongeetappen venter
Skjerping har fortsatt et håp om å bli proff neste sesong. Sånn sett ville en seier vært et langt steg på vei.
Lørdag kommer imidlertid ikke Team Joker til å kjøre for dagens tredjemann. Da venter nemlig kongeetappen i rittet.
Der er det Odd Christian Eiking som er Jokers mann.
– Vi får håpe Odd har gode bein i morgen. Det er den desidert tøffeste etappen. For oss andre gjelder det å gi alt for Odd.
Les også: Borgersen: – Det er irriterende
– Utrolig
Den fjerde etappen inneholder to førstekategorier, en andrekategori og en tredjekategori, og kommer til å bli en kamp mellom rittets beste klatrere.
– Odd er veldig på hugget om dagen. I dag hadde han kanskje en litt dårlig dag, så får vi håpe det blir med den ene dårlige dagen. Sånn som han er nå, er han veldig selvsikker. Han vet at han kan henge på de beste når de angriper. Han kan gjøre det virkelig godt i morgen, sier Skjerping.
Også Skjerping gleder seg til lørdagens etappe, til tross for at det langt fra er hans favoritterreng som venter.
– Det blir litt ekstra gøy når man har en klar kaptein på laget. Da har man noe å kjøre på. Uten Odd på laget, hadde det vært veldig tungt å starte den etappen. Nå vet vi at vi har en mann som kan kjempe om sammenlagtseieren. Det er ganske utrolig at vår yngste er den beste.