OFTE I RUTA: Alexander Kritoffs prestasjoner i 2014 ga mange gode TV-øyeblikk. I 2015 kan det blir flere ønskerepriser. Foto: Tim de Waele(©TDWSport.com)

TV-sendte ritt i 2017

Del på    

Disse rittene kan du følge på norsk TV i 2017.

Sykkel-VM i Bergen på TV 2:

Søndag 17/9:

11.30 Lagtempo, kvinner

15.00 Lagtempo, menn

22.40 – 23.10: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Mandag 18/9:

10.00 Tempo, junior kvinner
12.30 Tempo, U23 menn

22.40 – 23.10: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Tirsdag 19/9:

11.00 Tempo, junior menn
15.30 Tempo, elite kvinner

22.40 – 23.10: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Onsdag 20/9:

12.30 Tempo, elite menn

22.40 – 23.10: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Torsdag 21/9:

Rittfri dag

22.40 – 23.10: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Fredag 22/9:

10.00 Fellesstart, junior kvinner
12.30 Fellesstart, U23 menn
23.20 – 23.50: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Lørdag 23/9:

08.30 Fellesstart, junior menn
12.45 Fellesstart, elite kvinner

22.50 – 23.20: VM-magasinet med siste nytt fra dagens etapper.

Søndag 24/9:

09.30 Fellesstart, elite menn

 

TV-sendte ritt på Eurosport i 2017:

NB! Foreløpig oversikt. Endringer vil komme, følg med på eurosport.no for kanalplassering!

Ritt med stjerne bak er bekreftet av Eurosport!

Januar:

Seksdagers i København * (banesykling)

Februar:

1.-5: Vuelta a la Communitat Valenciana * = bekreftet
3.-6: Tour of Dubai *
14.-19: Tour of Oman (i opptak påfølgende dag)
15.-19: Ruta del Sol *
23.-26: Abu Dhabi Tour *
25: Omloop Het Nieuwsblad *
26: Kuurne-Brussel-Kuurne *

Mars:

1: GP Samyn *
4: Strade Bianche *
5.-12: Paris-Nice *
8.-13: Tirreno-Adriatico *
15: Nokere Classic *
18: Milano-Sanremo *
20.-26: Volta Ciclista a Catalunya *
22: Dwars door Vlaanderen *
24: E3 Harelbeke *
26: Gent-Wevelgem *
28.-30: Tredagers i De Panne *

April:

2: Flandern rundt *
4.-9: Baskerland rundt *
5: GP Scheldeprijs *
9: Paris-Roubaix *
12: Brabantse Pijl *
13: Tour of Hainan *
16: Amstel Gold Race *
18.-23: Tour de Croatie *
18.-23: Tyrkia rundt *
19: La Flèche Wallonne *
23: Liège-Bastogne-Liège *
25.-30: Tour de Romandie *
28.-30: Tour de Yorkshire *

Mai:

3.-7 Tour of Azerbaijan
5.-28: Giro d’Italia
9.-14: Firedagers i Dunkerque
14.-21: Tour of California
24.-28: Belgia rundt

Juni:

4.-11: Critérium du Dauphiné
15.-18: Route du Sud

Juli:

1.-23: Tour de France
2.-9: Tour of Austria
29: Clásica San Sebastian
29. juli til 4. august: Polen rundt
30. Ride London Classic
31. juli til 6. august: Tour of Utah

August:

7.-13: Eneco Tour
10.-13: Arctic Race
13: Vårgårda
19. august til 10 september: La Vuelta
21: Vattenfall Classic
26. GP Plouay
30. august til 3 september: Tour of Alberta

September:

2: Brussels Classic
3.-10: Tour of Britain
8: GP Quebec
10: GP Montreal
20. Il Lombardia

Oktober:

3: Binche-Chimay-Binche
5: Giro Del Piemonte
7. Tour d’Almaty
8. Paris-Tours

Øvrige ritt – mer info kommer:

Track Cycling: 6 days of Ghent (bane)
Tour de I’Avenir (U23)
Women’s Tour of Britain (kvinnesykling)
GP Impanis Van Petegem
Eurometrople / Circuit Franco-Belge
Revolution Series (bane)
Roma Maxima
Saitama Criterium (showritt)
Six Days London  (bane)
Top Competitive

Eurosport kommer tilbake med informasjon om hvilke kanaler rittene sendes på, og om de går LIVE eller som redigerte pakker med høydepunkter.

Det vil også komme til nye ritt og rettigheter etter hvert som sesongen skrider fram.

Foreløpig liste fra TV 2 2017:

Januar:
14.-22 Tour Down Under
22. UCI Cyclocross Hoogerheide (TV 2 Sportskanalen)
28.-29 VM i Cyclocross (TV 2 Sportskanalen)

– Lørdag: Menn junior, Kvinner U23, Kvinner elite
– Søndag: Menn U23, Menn elite

Februar:
17: UCI Track WC III (TV 2 Sportskanalen)
18: UCI Track WC III (TV 2 Sportskanalen)
19: UCI Track WC III (TV 2 Sportskanalen)
25: UCI Track WC IV (TV 2 Sportskanalen)
26: UCI Track WC IV (TV 2 Sportskanalen)

Mars:
5.12: Paris-Nice (TV 2)
20.-26: Katalonia rundt (TV 2 Sportskanalen)

April:
2: Flandern rundt (TV 2)
9: Paris-Roubaix (TV 2)
12.-16: UCI Track World Championships (TV 2 Sportskanalen)
16: Amstel Gold Race (TV 2)
19: La Flèche Wallonne (TV 2)
23: Liège-Bastogne-Liège (TV 2)
28.-30: Tour de Yorkshire (TV 2 Sportskanalen)
29: UCI MTB WC – DHI (TV 2 Sportskanalen)
30: UCI MTB WC – XCO (TV 2 Sportskanalen)

Mai:
6: UCI BMX WC, R1 (TV 2 Sportskanalen)
7: UCI BM WC, R2 (TV 2 Sportskanalen)
13: UCI BMX WC, R3 (TV 2 Sportskanalen)
14: UCI BMC WC, R4 (TV 2 Sportskanalen)
17.-21: Tour of Norway (TV2)
20: UCI Trials WC
21: UCI Trials WC
20: UCI MTB WC – XCO (TV 2 Sportskanalen)
21: UCI MTB WC – XCO (TV 2 Sportskanalen)
24.-28: Tour des Fjords (TV 2)

Juni:
3: UCI MTB WC, DHI
4: UCI MTB WC, DHI
4-11: Critérium de Dauphiné (TV 2 Sportskanalen)
10: UCI MTB WC, DHI (TV 2 Sportskanalen)
11: UCI MTW WC, DHI (TV 2 Sportskanalen)
24: UCI MTB Marathon Championships – XCM (TV 2 Sportskanalen)
25: UCI MTB Marathon Championships – XCM (TV 2 Sportskanalen)
25: NM landevei (TV 2)

Juli:
1: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
2: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
1.-23: Tour de France (TV 2)
8: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
9: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
8: UCI Trials WC (TV 2 Sportskanalen)
9: UCI Trials WC (TV 2 Sportskanalen)
25-29: UCI BMX World Championships (TV 2 Sportskanalen)
29: UCI Trials WC (TV 2 Sportskanalen)
30: UCI Trials WC (TV 2 Sportskanalen)

August:
5: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
6: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
10-13: Arctic Race of Norway (TV 2)
17.-20: Ladies Tour of Norway (TV 2)
19. august-10 september: La Vuelta (TV 2 Sportskanalen)
24: UCI MTB WC Championships – 4X (TV 2 Sportskanalen)
25: UCI MTB WC Championships – 4X (TV 2 Sportskanalen)
26: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)
27: UCI MTB WC – XCO – DHI (TV 2 Sportskanalen)

September:
5.-10: UCI MTB World Championships XCO/XCR/DHI (TV 2 Sportskanalen 9-10)
16: UCI BMX WC – R5
17: UCI BMX WC – R6
17.-24: Sykkel-VM i Bergen (TV 2)
23: UCI Trials WC
24: UCI Trials WC

Oktober:
8: Paris-Tours (TV 2)

Endringer kan forekomme!

TV-sendte ritt på TV 2 i 2016:

Februar:
27.2: Omloop Het Nieuwsblad (sendes på TV 2 Sportskanalen)

Mars:
6-13.3: Paris — Nice (sendes på hovedkanalen)
27.3: Gent-Wevelgem (sendes på TV 2 Sportskanalen)
26.-27.3: Critérium International

April:
3.4: Flandern rundt (sendes på hovedkanalen)
6.4: GP Scheldeprijs (sendes på TV 2 Sportskanalen)
10.4: Paris — Roubaix (sendes på hovedkanalen)
17.4: Amstel Gold Race (sendes på hovedkanalen)
20.4: La Flèche Wallonne (sendes på hovedkanalen)
24.4: Liège — Bastogne — Liège (sendes på hovedkanalen)
29.4-1.5: Tour de Yorkshire

Mai:
18.-22.5: Tour of Norway (sendes på hovedkanalen)

Juni:
5.-12.6: Critérium du Dauphiné
26.6: NM landevei, Bodø (sendes på hovedkanalen)

Juli:
2.7-24.7: Tour de France (sendes på hovedkanalen)

August:
11.-14.8: Arctic Race of Norway (kan bli vist på TV 2 Zebra på grunn av Sommer-OL i Rio)
12.-14.8: Ladies Tour of Norway (* kan ikke sendes direkte på grunn av Sommer-OL i Rio og Arctic Race)
20.8-11.9: La Vuelta (sendes på hovedkanalen)

September:
31.8-4.9: Tour des Fjords (sendes på hovedkanalen)

Oktober:
9.10: Paris — Tours (sendes på hovedkanalen)
9.-16.10: Sykkel-VM Doha, Qatar (sendes på hovedkanalen)

Søndag 9.oktober: 
Kl 09.20: Lagtempo kvinner på TV 2 Sportskanalen.

Kl 13.30: Lagtempo menn på TV 2

Mandag 10. oktober:
Kl 08.20: Tempo junior kvinner på TV 2 Sportskanalen.

Kl 10.30: Tempo U-23 menn på TV 2 Sportskanalen

Tirsdag 11. oktober: 
Kl 07.50: Tempo junior menn på TV 2 Sportskanalen

Kl 12.05: Tempo elite kvinner på TV 2 Sportskanalen

Onsdag 12. oktober: 
Kl 12.35: Tempo elite menn på TV 2

Torsdag 13. oktober:
Kl 10.50: Fellesstart U-23 menn på TV 2

Fredag 14. oktober: 
Kl 07.20: Fellesstart junior kvinner på TV 2 Sportskanalen

Kl 12.05: Fellesstart junior menn på TV 2 Sportskanalen

Lørdag 15. oktober:
Kl 11.30: Fellesstart elite kvinner på TV 2

Søndag 16. oktober:
Kl 09.00: Fellesstart elite menn på TV 2

VM ulike UCI-eventer som ikke er landevei: (sendes på TV 2 Sportskanalen)

VM Cyclocross — 30.- 31. januar
VM bane — 2. mars — 6. mars
VM BMX — 25.mai — 29.mai
VM Trials — 29.aug — 2.sept
VM MTB — 6.sept — 11.sept

I tillegg world cup i de ulike grenene, men det er ikke direktesendt. Stort sett highlights.

Her er rittene Eurosport viser i 2016:

Januar:
2.1 og 23.1: Revolution series, bane

Februar:
3-6.2: Tour of Dubai
3-7.2: Volta a la Comunitat Valenciana NY
17.-21.2: Ruta del Sol
28.2: Kuurne-Brussel-Kuurne

Mars:
2.3: Grand Prix Le Samyn
5.3: Strade Bianche
6-13.3: Paris-Nice
9-15.3: Tirreno-Adriatico
19.3: Milano-Sanremo
21.-27.3: Katalonia rundt
23.3: Dwar door Vlaanderen
25.3: E3 Harelbeke
26.-27.3: Critérium International
27.3: Gent-Wevelgem NY
29-31.3: Tredagers i De Panne

April:
3.4: Flandern rundt
4.-9.4: Baskerland rundt
6.4: GP Scheldeprijs
10.4: Paris-Roubaix
13.4: Brabantse Pijl
17.4: Amstel Gold Race
20.4: Flèche Wallonne
24.4: Liège-Bastogne-Liège
26.4-1.5 Tour de Romandie
29.4-1.5: Tour de Yorkshire

Mai:
4.-8.5: Firedagers i Dunkerque
6.-29.5: Giro d´Italia
15.-22.5: Tour of California
18.-22.5: Tour of Norway

Juni:
5.-12.6: Critérium du Dauphiné

Juli:
2.-24.7: Tour de France
23-27.7: Tour de Wallonie
30.7: Clàsica San Sebastian
31.7: Ride London Classic

August:
11.-14.8: Arctic Race of Norway
20.8-11.9: Vuelta a Espana

September:
3.9: Brussel Cycling Classic
9.9: Grand Prix de Quebec
11.9: Grand Prix de Montreal
17.9: GP Impanis-Van Petegem
19.-25.9: Eneco Tour

Oktober:
1.10 Giro di Lombardia
4.10: Binche-Chimay-Binche
9.10: Paris-Tours

Eurosport kommer tilbake med informasjon om hvilke kanaler rittene sendes på, og om de går LIVE eller som redigerte pakker med høydepunkter.

Det vil også komme til nye ritt og rettigheter etter hvert som sesongen skrider fram.