Fra Qatar har Ian Stannard ytret ønske om at Team Sky bør ha færre kapteiner foran årets brosteinsklassikere.
– Vi inntar disse rittene med flere ledere på laget. Uten én forhåndsbestemt kaptein, kan det også være en ulempe, mener fjorårets sjettemann i Milano-Sanremo.
Foruten ham, Gerraint Thomas og Edvald Boasson Hagen, har i tillegg Bradley Wiggins meldt sin ankomst til årets Paris-Roubaix.
– Seriøs utfordrer
Det vil ikke gjøre problemstillingen mindre aktuell for Sky-laget. Roadcaptain Bernhard Eisel ønsker likevel 33-åringen velkommen på laget.
– La oss se hvordan ting utvikler seg, og hvilke mål han har. Han kommer sannsynligvis til å være god nok til at vi kan kjøre for ham som kaptein. Hvis ikke, sier han sikkert selv ifra om at han kun er hjelperytter.
– Men hvis han er klar, er han en seriøs utfordrer til tittelen, sier Bernhard Eisel til cyclingnews.com.
Ubekymret Edvald
Under Team Skys samling i Spania i forbindelse med Mallorca Challenge, har Wiggins holdt en lav profil.
Han var blant rytterne som tok det første skiftet da britene forsøkte å sprenge hovedfeltet under onsdagens ritt med målgang i Alcudía.
Dagen i forveien gjorde procycling.no et større intervju med Edvald Boasson Hagen, og da spurte vi ham om utfordringer med alle kapteinene på Sky-laget:
– Det er greit å ha back-up, men vi har jo alltid en plan for hvem vi skal kjøre for. Det er alltid mange velt som går i klassikerne, så det er greit å ha flere sterke ryttere som kan hevde seg, sier Boasson Hagen til procycling.no.
– Alle var underlegne Cancellara
Så langt har ikke vårklassikerne vært noe å juble for i Team Sky, og i fjor fikk laget kritikk for å ta rytterne ut av konkurranse i forkant av Milano-Sanremo.
Kritikk i etterkant, vel å merke, da det ble klart at Fabian Cancellara igjen var umulig å flytte på i Flandern rundt og Paris-Roubaix.
Eisel mener Sky likevel var i godt selskap blant «taperne»:
– Jeg hører mange si at vi ikke var gode nok i klassikerne, men hvem var det? Cancellera vant de to største, og det er kun det som teller. Vinner du ikke Flandern rundt eller Paris-Roubaix, har klassikerne vært en fiasko.