OFTE I RUTA: Alexander Kritoffs prestasjoner har gitt mange gode TV-øyeblikk. I 2018 kan det blir flere ønskerepriser. Foto: Tim de Waele(©TDWSport.com)

TV-sendte ritt i 2019

Del på    

Disse rittene kan du følge på norsk TV i 2018.

Sykkel på TV 2 i 2019:

Januar:

13.: Down Under Classic
15.-20.: Santos Tour Down Under
18.-20.: UCI Track WC, Cambridge, New Zealand
20.: UCI Cyclo-cross WC, women & men elite, Pont-Château, Frankrike
25.-27.: UCI Track WC, Hong Kong
27.: UCI Cyclo-cross WC, women & men elite, Hoogerheide, Nederland

Februar:

2.-3.: UCI Cyclo-cross World Championship
27. februar- 3. mars: UCI Track World Championship

Mars:

10.-17.: Paris – Nice
25.-31.: Volta Ciclista a Catalunya

April:

07.: Flandern rundt
14.: Paris-Roubaix
21.: Amstel Gold Race
24.: La Flèche Wallonne
28.: Liège-Bastogne-Liège

Mai:

01.: Eschborn – Frankfurt
2.-5.: Tour of Yorkshire

Juni:

9.-16.: Critérium du Dauphiné
15.-23.: Tour de Suisse

Juli:

6.- 28.: Tour de France

August:

15.-18.: Arctic Race of Norway
24. august-15. september: Spania Rundt

September:

22.- 29.: Sykkel-VM, Yorkshire, England

Oktober:

06.: Paris-Tours

Sykkel på Eurosport i 2018:

Januar:
16.-22. Santos Tour Down Under
28. Cadel Evans Great Ocean Road Race
28. Grand Prix Cycliste la Marseillaise
31.-4. Volta a la Comunitat Valenciana

Februar:
6.-11. Dubai Tour
14. 18. Vuelta a Andalucia Ruta Del Sol
21.-25. Abu Dhabi Tour
24. Omloop Het Nieuwsblad Elite
25. Kuurne-Bruxelles-Kuurne
27. Le Samyn

Mars:
3. Strade Bianche
03.-10. Tour de Langkawi
4.-11. Paris-Nice
7.-13. Tirreno-Adriatico
16. Handzame Classic
17. Milano-Sanremo
18. Grand Prix de Denain
19.-25. Volta Ciclista a Catalunya
21. Driedaagse De Panne-Koksijde
23. Record Bank E3 Harelbeke
25. Gent-Wevelgem
28. Dwars door Vlaanderen
31. Gran Premio Miguel Indurain

April:
1. Flandern rundt
2.-7. Baskerland rundt
4. Scheldeprijs
8. Paris-Roubaix
11. Brabantse Pijl
15. Amstel Gold Race
15. Tro-Bro Léon
18. La Flèche Wallonne
22. Liège-Bastogne-Liège
24.-29. Tour de Romandie

Mai:
1. Eschborn-Frankfurt
4.-27. Giro d’Italia
8.-13. 4 Jours de Dunkerque
9.-13. Tour d’Azerbaijan
13.-19. Tour of California
23.-27. Baloise Belgium Tour

Juni:
2. Market Heistse Pijl
3.-10. Critérium du Dauphiné
13.-17. Women’s Tour of Britain
14.-17. Route de Sud
19. Halle Ingooigem

Juli:
7.-29. Tour de France
7.-14. Tour of Austria
28.-01. Tour de Wallonie
28. RideLondon Classique
29. RideLondon-Surrey Classic

August:
4. Classica San Sebastian
4. Dwars door het Hageland
4.-10. Tour de Pologne
5. EM landevei fellesstart (kvinner)
8. EM landevei tempo
12. EM landevei fellesstart (menn)
13.-19. Binck Bank Tour
16.-19. Colorado Classic
19. EuroEyes Cyclassics Hamburg
17.-26. Tour de l’Avenir
25.-16. Vuelta a España
26. Bretagne Classic
31.-3. Tour of Alberta

September:
1. Brussels Cycling Classic
2. GP de Fourmies
2.-9. Tour of Britain
6.-12. Tour of Utah
12. Grand Prix de Wallonie
15. Primus Classic Impanis-Van Petegem
16. Grote Prijs Jef Scherens
22. Tour de l’Eurométropole
29.-30. Tour d’Almaty
30. Tour de Vendée

Oktober:
2. Binche – Chimay – Binche/Memorial Frank Vandenbroucke
7. Paris-Tours
9.-14. Tour of Turkey
10. Milano-Tornio
11. Gran Piemonte
13. Il Lombardia
16. Putte-Kapellen

Øvrige ritt – mer info kommer:
6 days – banesykling
Ciclismo Cup
EM i terreng, cyclocross, BMX og på bane
Franske mesterskap
Britiske mesterskap
Revolution series
Top Competitie

Eurosport kommer tilbake med informasjon om hvilke kanaler rittene sendes på, og om de går LIVE eller som redigerte pakker med høydepunkter.

Det vil også komme til nye ritt og rettigheter etter hvert som sesongen skrider fram.