NYE MULIGHETER: Fredrik Strand Galta vinner her Hadeland GP. Foto: procycling.no

Strand Galta tittelforsvarer på Hadeland

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 7.05.14 11:09

Del på    

Sjekk ut de foreløpige startlistene her!

Til helga starter den norske rekken av UCI-ritt med 1.2-rittene Hadeland Grand Prix (lørdag) og Ringerike Grand Prix (søndag).

I fjor vant Reidar Borgersen sistnevnte, etter at han angrep inne i de avsluttende rundene i Hønefoss sammen med Michael Olsson (da Team People4you, nå Ringeriks-Kraft).

Borgersen starter derfor søndagens ritt med startnummer 1.

Også fjorårets tredjemann, Sondre Holst Enger, er klargjort til ritt.

Lørdag er Frederik Strand Galta tittelforsvarer når hovedfeltet ruller ut av Brandbu sentrum 12:00. I fjor var Knestang avgjørende. Bakken har partier på opp mot 20 prosent.

(Artikkelen fortsetter under bildet)

GLEMTE NESTEN Å JUBLE: Reidar Borgersen overrasket seg selv da han vant i fjor. FOTO: Torgeir Strandberg, procycling.no

GLEMTE NESTEN Å JUBLE: Reidar Borgersen overrasket seg selv da han vant i fjor. FOTO: Torgeir Strandberg, procycling.no

Her kom Strand Galta, Stian Remme (da Joker Merida, nå Team FixIT.no), Jesper Hansen (Team Cult Energy) og Fredrik Ludvigsson (da Team People4you, nå Giant-Shimano U23) seg løs og holdt unna hele veien inn til Hønefoss.

I år er rutetraseen lagt om, og målgang er lagt til Lynnebakken i 16-tiden, lørdag.

procycling.no kjører tekst-LIVE fra begge rittene i helga. I tillegg kommer vi selvsagt med artikler og bilder underveis.

Sjekk ut løypa til Hadeland GP her!

Program:

Lørdag 10.mai 2014:
Hadeland GP(UCI 1.2): Start kl. 12:00 fra Brandbu. Målgang ca. 16:00 i Lynnebakka.

Søndag 11.mai 2014:
Ringerike GP junior: Start kl. 09:00 fra Søndre torg.
Ringerike GP(UCI 1.2) menn elite: Start kl. 11:30 fra Søndre torg. Målgang ca. 15:30. Avsluttende runder i sentrum fra ca. 14:00.

Foreløpig startliste, Hadeland GP:

Team Oster Hus – Ridley (OHR)
1 Galta, Frederik
2 Dyrnes, Kristian
3 Blikra, Havaard
4 Borresen, Magnus
5 Bystrom, Sven Erik
6 Hagen, Krister
7 Jacobsen, Tormod Hausken
8 Jensen, August
R Landa, Oscar
R Hammersland, Nicholas
DS Hegreberg, Roy
CULT Energy Vital Water (CUL)
11 Bochman, Lasse
12 Jorgensen, Christian Moberg
13 Mortensen, Martin
14 Nielsen, Magnus Cort
15 Reihs, Michael
16 Steensen, Andre
17 Vinther, Troels Ronning
R Sterobo, Rasmus
R Vinjebo, Emil
DS Jochumsen, Rene
Rabobank Development Team (RDT)
21 Bol, Cees
22 Dolfsma, Emiel
23 Gerts, Floris
24 Havik, Piotr
25 Hofstede, Lennard
26 Meijers, Jeroen
27 Tusveld, Martijn
28 van Empel, Etienne
DS Niermann, Grischa
Start-Trigon Cycling Team (STF)
31 Busk, Elias Helleskov
32 Caseny Catala, Ruben
33 Castillo Soto, Ulises
34 Dos Santos, Carlos Henrique
35 Pria, Lars
36 Sarmiento Pacheco, Johnatan
37 Wacker, Eugen
R Allard, Nicky
R Frazer, Mauricio
R Mino, Gustava
DS Ghijs, Joyce
Team Kuota (TKG)
41 Benoit, André
42 Braun, Julian
43 Breuer, Daniel
44 Glowatzki, Micha
45 Muller, Nathan
46 Schönbach, Felix
R Becker, Philipp
R Monreal, Florian
R Rapp, Jonas
DS Kurzweg, Detlef
Team Designa Køkken Knudsgaard (DKK)
51 Hansen, Jesper
52 Herforth Jensen, Dennis
53 Lisson, Christoffer
54 Madsen, Jakob Gye
55 Nyborg Broge, Rolf
56 Nyvang Lund, Christian
57 Odgaard Nielsen, Jesper
58 Pedersen, Nicklas Overgaard
R Meyer, Mads
R Mork, Alexander
R Rasmussen, Nicki
R Warsoe, Emil
R Westergaard, Mathis
DS Enø Jørgensen, Ricky
Team Trefor-Blue Water (TBW)
61 Andersen, Søren Kragh
62 Guldhammer, Rasmus
63 Mygind, Rasmus
64 Plesner, Frederik
65 Riis, Thomas Nybo
66 Vorre Louring, Aske
R Clausen, Patrick
R Foder, Daniel
R Sehested Pedersen, Mark
DS Guldhammer, Michael
Team Ringeriks-Kraft (KRA)
71 Haugen, Henrik Steen
72 Karlsson, Jan Marcus Faglund
73 Korner, Max Emil
74 Lukkedal, Øyvind
75 Olsson, Michael
76 Theodorsen, Petter
77 Wilmann, Frederik
78 Wormsen, Kristoffer Sommer
R Berger, Hakon Frengstad
R Brahushi, Thomas Nesset
R Nyqvist, Erik
DS Holm, Lars
Froy-Bianchi (FRB)
81 Andersen, Oddbjorn Klomsten
82 Breivold, Jon Soeveras
83 Forbord, Kristian
84 Landa, Andreas
85 Nesset, Sigurd
86 Spikseth, Elias Angell
87 Tandrevold, Halvor
88 Trondsen, Trond Hakon
R Evensen, Henrik
R Haugard, Phan-Age
R Sundhagen, Tord Andre
DS Pedersen, Carl Erik
Motiv3 Pro-Cycling Team (MPC)
91 Aakvik, Niklas
92 Abrahamsen, Jonas
93 Flotten, Audun Brekke
94 Jensen, Christer
95 Kleiven, Njal
96 Lindstad Hurum, Sondre
97 Romstad Lovik, Asmund
98 Stake Laengen, Oystein
Fandrem, Sivert
Ness Haave, Marius
Skogan Fredriksen, Sverre
Tefre Lunder, Nikolai
Enger, Fred Arne
Team FixIT.no (FIX)
101 Austevoll, Ole Andre
102 Eidsheim, Fillip
103 Gjolberg, Adrian
104 Hafsas, Marius
105 Jensen, Jan William
106 Remme, Stian
107 Sortveit, Sondre
108 Stokkenes, Torstein
R Hermansen, Sindre Eid
R Rege, Even
DS Jacobsen, Frode Jarle
Team Joker  (TJO)
111 Borgersen, Reidar Bohin
112 Bugge, Vegard Robinson
113 Lindau, Philip
114 Odd Christian, Eiking
115 Olsen, Martin
116 Skjerping, Kristoffer
117 Svendsen, Oskar Nikolai Birger
118 Wilson, Edvin
R Ringheim, Jo Kogstad
DS Van Oudenhove, Gino
Team Sparebanken Sør (TSS)
121 Aasvold, Kristian
122 Enger, Sondre Holst
123 Erland, Andreas
124 Hoem, Bjorn Tore
125 Hodnebrog, Jorgen Rydland
126 Larsen, Thomas
127 Lunke, Sindre Skjostad
128 Morland, Morten
Starter ikke: Christian Kaggestad
R Jansen, Amund Grondahl
R Roinas, Fridtjof
DS Kvålsvoll, Sebastian
Region Sør
131 Flaten, Sondre Idsøe
132 Kvingdal, Hans Arne
133 Riise, Christian Erevik
134 Hovland, Bjørn Alexander
135 Kalland-Olsen, Einar
136 Apold, Lars-Olav Måkestad
137 Aarsteinsen, Magne
138 Aarstinsen, Magne
DS Flaten, Terje
TvVeBu
141 Stendahl, Martin
142 Markaskard, Frans-Leonard
143 Ulven, Tormod
144 Værnes, Gaute
145 Stigsrud, Eirik
146 Kulset, Kristian
147 Bjørkli, Gjermund
148 Træen, Torstein
R Thorsen, Jonas
DS Uthus, Martin
Lillehammer CK
151 Hattestad, Ole Anders
152 Sylta, Marius
153 Hannestad, Christian
154 Skarseth, Anders
155 Vabø, Kristoffer
156 Perez, Aleksander
157 Kleivgård, Kristian
158 Forfang, Ole
R Bøsheim, Vegard
DS Larsen, Aslak
KCK – Kristiansands Cykleklubb
161 Eskeland, Per
162 Ljøstad Nilsen, Åge
163 Andersen, Hans-Tore E.
164 Dahl, Herman
165 Orseth, Jonas
166 Haug, Ola
167 Lauvland, Thomas
168 Hilde, Adrian
R Saltnes, Roald
DS Dahl, Jon Magnus
Ottestad Sykkel
171 Oddli, Anders
172 Raanes, Håkon
173 Ulven, Olav
174 Unnestad, Sondre
175 Ensink, Sander
176 Ellingsen, Jonas
177 Jansen, Frode
178 Nesteby, Knut Erik
DS Olsen, Tommy
Asker CK Elite
181 Amundrud, Kjetil Johansen
182 Dyrøy, Fredrik
183 Wilskog, Kenneth
184 Olsen, Jens Kristian
185 Olsen, Håvard Brathovde
186 Røe, Anders
187 Nilsen, Bjarne
188 Svartås, Simen
R Rømcke, Eivind
R Dalan, Torkel Østlyngen
R Bokn, Glenn Christian
DS Olsen, Ole Håvard
TVK Sykkel
191 Stien, Adrian Aas
192 Kolsung, Erik Borg
Lone, Knut Andreas
Nydal, Erlend
195 Knutsen, Odin Hallvard
196 Foss, Marius
197 Halvorsen, Eirik Oskari
198 Nevstad, Martin Notøy
R Opgård, Johan
R Grov, Magnus Austlid
DS Tho, Terje
Region Vest
201 Broll, Sivert
202 Dale, Roger
203 Desa, David Leopold Sætersdal
204 Hansen, Dan Roger
205 Reiso, Svein Ivar
206 Størksen, Simen
207 Øverland, Bjørnar Vavatne
208 Ånes, Eivind Wiik
DS Jacobsen, Hans-Kristian
Sportsklubben Rye
211 Henriksen, Aleksander Bergby
212 Henriksen, Adrian
213 Hansen, Jonas Boye
214 Andresen, Eirik
215 Moe, Dag Julius
216 Rieck, Jørgen
217 Mackensie-Robinson, Robin
218
DSHenriksen, Vegard
Region Øst
221 Rem, Thomas
222 Røen, Thomas Alfred
223 Bjerkestrand, Sindre
224 Muggerud, Kristian Andresen
225 Hardang, Knut Andrè
226 Rasmussen, Steinar
227
228
DS Hillmann, Espen

Foreløpig startliste, Ringerike Grand Prix:

Team Joker  (TJO)
1 Borgersen, Reidar Bohin
2 Bugge, Vegard Robinson
3 Lindau, Philip
4 Odd Christian, Eiking
5 Olsen, Martin
6 Ringheim, Jo Kogstad
7 Skjerping, Kristoffer
8 Wilson, Edvin
R Engen Korsæth, Truls
R Svendsen, Oskar Nikolai Birger
DS Vold, Svein Erik
CULT Energy Vital Water (CUL)
11 Bochman, Lasse
12 Jorgensen, Christian Moberg
13 Mortensen, Martin
14 Nielsen, Magnus Cort
15 Reihs, Michael
16 Steensen, Andre
17 Vinther, Troels Ronning
R Sterobo, Rasmus
R Vinjebo, Emil
DS Jochumsen, Rene
Rabobank Development Team (RDT)
21 Bol, Cees
22 Dolfsma, Emiel
23 Gerts, Floris
24 Havik, Piotr
25 Hofstede, Lennard
26 Meijers, Jeroen
27 Tusveld, Martijn
28 van Empel, Etienne
DS Niermann, Grischa
Start-Trigon Cycling Team (STF)
31 Busk, Elias Helleskov
32 Caseny Catala, Ruben
33 Castillo Soto, Ulises
34 Frazer, Mauricio
35 Iparragirre, Unai
36 Pria, Lars
37 Sarmiento Pacheco, Johnatan
38 Wacker, Eugen
R Allard, Nicky
R Dos Santos, Carlos Henrique
R van Eerd, David
DS Ghijs, Joyce
Team Kuota (TKG)
41 Becker, Philipp
42 Benoit, André
43 Braun, Julian
44 Deutschmann, Jan
45 Glowatzki, Micha
46 Monreal, Florian
47 Muller, Nathan
48 Schönbach, Felix
R Rapp, Jonas
R Retschke, Robert
DS Tolles, Joachim
Team Designa Køkken Knudsgaard (DKK)
51 Hansen, Jesper
52 Herforth Jensen, Dennis
53 Lisson, Christoffer
54 Madsen, Jakob Gye
55 Nyborg Broge, Rolf
56 Nyvang Lund, Christian
57 Odgaard Nielsen, Jesper
58 Pedersen, Nicklas Overgaard
R Lisson, Mathias
R Meyer, Mads
R Mork, Alexander
R Rasmussen, Nicki
R Warsoe, Emil
R Westergaard, Mathis
DS Enø Jørgensen, Ricky
Team Trefor-Blue Water (TBW)
61 Andersen, Søren Kragh
62 Guldhammer, Rasmus
63 Mygind, Rasmus
64 Plesner, Frederik
65 Riis, Thomas Nybo
66 Vorre Louring, Aske
R Clausen, Patrick
R Foder, Daniel
R Rahbek, Mads
DS Guldhammer, Michael
Team Ringeriks-Kraft (KRA)
71 Berger, Hakon Frengstad
72 Brahushi, Thomas Nesset
73 Haugen, Henrik Steen
74 Karlsson, Jan Marcus Faglund
75 Lukkedal, Øyvind
76 Olsson, Michael
77 Wilmann, Frederik
78 Wormsen, Kristoffer Sommer
R Korner, Max Emil
R Nyqvist, Erik
R Theodorsen, Petter
DS Holm, Lars
Froy-Bianchi (FRB)
81 Andersen, Oddbjorn Klomsten
82 Evensen, Henrik
83 Forbord, Kristian
84 Landa, Andreas
85 Nesset, Sigurd
86 Sundhagen, Tord Andre
87 Tandrevold, Halvor
88 Trondsen, Trond Hakon
R Breivold, Jon Soeveras
R Haugard, Phan-Age
R Spikseth, Elias Angell
DS Pedersen, Carl Erik
Motiv3 Pro-Cycling Team (MPC)
91 Aakvik, Niklas
92 Abrahamsen, Jonas
93 Flotten, Audun Brekke
94 Jensen, Christer
95 Kleiven, Njal
96 Lindstad Hurum, Sondre
97 Romstad Lovik, Asmund
98 Stake Laengen, Oystein
R Fandrem, Sivert
R Kristoffersen, Anders
R Lie Håkenrud, Anders
R
DS Enger, Fred Arne
Team FixIT.no (FIX)
101 Austevoll, Ole Andre
102 Eidsheim, Fillip
103 Gjolberg, Adrian
104 Hafsas, Marius
105 Jensen, Jan William
106 Remme, Stian
107 Sortveit, Sondre
108 Stokkenes, Torstein
R Hermansen, Sindre Eid
R Rege, Even
DS Jacobsen, Frode Jarle
Team Oster Hus – Ridley (OHR)
111 Galta, Frederik
112 Jacobsen, Tormod Hausken
113 Blikra, Havaard
114 Borresen, Magnus
115 Bystrom, Sven Erik
116 Dyrnes, Kristian
117 Hagen, Krister
118 Jensen, August
R Landa, Oscar
DS Hegreberg, Roy
Team Sparebanken Sør (TSS)
121 Aasvold, Kristian
122 Enger, Sondre Holst
123 Hoem, Bjorn Tore
124 Jansen, Amund Grondahl
125 Hodnebrog, Jorgen Rydland
126 Larsen, Thomas
127 Lunke, Sindre Skjostad
128 Morland, Morten
R Erland, Andreas
Starter ikke: Christian Kaggestad
R Roinas, Fridtjof
DS Kvålsvoll, Sebastian
Region Sør
131 Flaten, Sondre Idsøe
132 Kvingdal, Hans Arne
133 Riise, Christian Erevik
134 Hovland, Bjørn Alexander
135 Kalland-Olsen, Einar
136 Apold, Lars-Olav Måkestad
137 Aarsteinsen, Magne
138 Aas, Eimund
DS Flaten, Terje
TvVeBu
141 Stendahl, Martin
142 Markaskard, Frans-Leonard
143 Ulven, Tormod
144 Værnes, Gaute
145 Stigsrud, Eirik
146 Kulset, Kristian
147 Bjørkli, Gjermund
148 Træen, Torstein
R Thorsen, Jonas
DS Uthus, Martin
Lillehammer CK
151 Hattestad, Ole Anders
152 Sylta, Marius
153 Hannestad, Christian
154 Skarseth, Anders
155 Vabø, Kristoffer
156 Perez, Aleksander
157 Kleivgård, Kristian
158 Forfang, Ole
R Bøsheim, Vegard
DS Larsen, Aslak
KCK – Kristiansands Cykleklubb
161 Eskeland, Per
162 Ljøstad Nilsen, Åge
163 Andersen, Hans-Tore E.
164 Dahl, Herman
165 Orseth, Jonas
166 Haug, Ola
167 Lauvland, Thomas
168 Hilde, Adrian
R Saltnes, Roald
DS Dahl, Jon Magnus
Ottestad Sykkel
171 Oddli, Anders
172 Raanes, Håkon
173 Ulven, Olav
174 Unnestad, Sondre
175 Ensink, Sander
176 Ellingsen, Jonas
177 Jansen, Frode
178 Nesteby, Knut Erik
DS Olsen, Tommy
Asker CK Elite
181 Amundrud, Kjetil Johansen
182 Dyrøy, Fredrik
183 Westgaard, Kristoffer Ylven
184 Olsen, Jens Kristian
185 Olsen, Håvard Brathovde
186 Røe, Anders
187 Westgaard, Marius Ylven
188 Svartås, Simen
R Rømcke, Eivind
R Wilskog, Kenneth
R Nilsen, Bjarne
R Dalan, Torkel Østlyngen
R Bokn, Glenn Christian
DS Olsen, Ole Håvard
TVK Sykkel
191 Stien, Adrian Aas
192 Kolsung, Erik Borg
Lone, Knut Andreas
Nydal, Erlend
195 Knutsen, Odin Hallvard
196 Foss, Marius
197 Halvorsen, Eirik Oskari
198 Nevstad, Martin Notøy
R Opgård, Johan
R Grov, Magnus Austlid
DS Tho, Terje
Region Vest
201 Broll, Sivert
202 Dale, Roger
203 Desa, David Leopold Sætersdal
204 Hansen, Dan Roger
205 Reiso, Svein Ivar
206 Størksen, Simen
207 Øverland, Bjørnar Vavatne
208 Ånes, Eivind Wiik
DS Jacobsen, Hans-Kristian
Sportsklubben Rye
211 Henriksen, Aleksander Bergby
212 Henriksen, Adrian
213 Hansen, Jonas Boye
214 Andresen, Eirik
215 Moe, Dag Julius
216 Rieck, Jørgen
217 Mackensie-Robinson, Robin
218
DS Henriksen, Vegard
Region Øst
221 Rem, Thomas
222 Røen, Thomas Alfred
223 Bjerkestrand, Sindre
224 Muggerud, Kristian Andresen
225 Hardang, Knut Andrè
226 Rasmussen, Steinar
227
228
Hillmann, Espen