SENDT PÅ SYKEHUS: Daniel Moreno måtte en tur på sykehuset etter å ha blitt påkjørt på trening. Foto: Tim de Waele/Daniel Moreno (Montasje)

Spansk stjerne påkjørt av bil

Anders Lindstrøm
Tips meg

Publisert 30.12.13 11:37

– Sykkelen var fullstendig ødelagt.

Daniel Moreno etablerte seg som en av de store klassikerrytterne i verden da han vant Flèche Wallonne i vår.

Det skulle vise seg å bli en meget god sesong for spanjolen, som i tillegg til å være en eminent hjelperytter for Joaquin Rodriguez, også vant to etapper i Vuelta a España.

Etter en liten ferie er Moreno nå tilbake på treningssykkelen og forbereder seg til 2014-sesongen i Argentina.

Lørdagens trening gikk imidlertid ikke etter planen. Den lille spanjolen trente på tempo da han krasjet med en bil.

– Katjusja-rytter Daniel Moreno ble påkjørt av en bil mens han trente på temposykkelen, skriver Katjusja i en pressemelding.

– Moreno ble øyeblikkelig ført til sykehuset for en full medisinsk sjekk, som ikke viste noen brudd eller store skader. Samtidig var rytterens sykkel helt ødelagt.

32-åringen må ta to dagers hvile etter uhellet, men pådro seg heldigvis ingen større skader.

Les også: – Mine beste seirer

Moreno starter 2014-sesongen med Tour de San Luis. Ardenner-klassikerne blir som vanlig hans store sesongmål, samtidig som han etter alt å dømme blir Katjusjas klatresjef i Tour de France. Rodriguez tar nemlig heller turen til giroen og vueltaen neste år.

ALT GIKK BRA: Daniel Moreno la ut dette bildet på Twitter. Her ser man blant annet den ødelagte sykkelen.

ALT GIKK BRA: Daniel Moreno la ut dette bildet på Twitter. Her ser man blant annet den ødelagte sykkelen.