(procycling.no): Thorwald Veneberg, den nederlandske landslagssjefen, overlot lite til fantasien når han tok ut troppen foran Sykkel-VM i Innsbruck i slutten av måneden.
Tom Dumoulin og Bauke Mollema bærer kapteinsansvaret, men også rundt duoen er det proppfullt av gode klatrebein i en krevende VM-løype.
Steven Kruijswijk, Wilco Kelderman, Sam Oomen, Antwan Tolhoek og Pieter Weening forteller alt om hva slags rittutvikling «De Oranje» ser for seg.
I tillegg har han gitt Wout Poels en fri rolle, dersom Sky-rytteren skulle finne form i etterkant av Tour de France og via forberedelsene han denne gangen har lagt til Tour of Britain.
Sterke også på kvinnesiden
Nederland har som kjent også sterke tempotradisjoner. Disse skal holdes i hevd av regjerende verdensmester Dumoulin, Kelderman og Dylan Van Baarle.
Også i kvinneklassen kan det bli morsomt å være en del av «den nederlandske svingen» i Østerrike.
Annemiek Van Vleuten og Anna Van der Breggen leder an, og har støtte av regjerende verdensmester Chantal Blaak, Lucinda Brand, Amy Pieters, Janneke Ensing, Sabrina Stultiens og Ellen Van Dijk.
Det nederlandske laget har for vane å dominere mesterskapene de stiller opp i, men under EM i Glasgow ble det taktisk backlash, noe Martha Bastianelli i Italia utnyttet til fulle.
Kanskje er det duket for revansje i Innsbruck?
PS: Van Vleuten, Van Dijk, Brand og Van der Breggen skal også i aksjon i tempodisiplinen.