NYE RYKTER: En italiensk avis skriver at Peter Sagan er enig med Tinkoff-Saxo om en overgang. Foto: Tim de Waele(©TDWSport.com)

Italiensk avis sender Sagan til Riis

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 6.03.14 12:54

Hevder russisk milliardær står bak.

La Gazzetta dello Sport skriver at Peter Sagan, og sponsoren Cannondale, vil samarbeide med Oleg Tinkoff i 2015.

Den russiske milliardæren har allerede kjøpt sykkelimperiet til Bjarne Riis, og omdøpt det til Tinkoff-Saxo. Tidligere har han også vært i forhandlinger med Cannondale, men den gangen endte det opp med at han røyket forsoningspipe med Riis i stedet.

Sagan er inne i sitt siste kontraktsår med Cannondale-laget, og derfor er spekulasjonene rundt hans framtid i full gang.

Tidligere rapporter har sendt ham både til Fernando Alonsos mannskap (med oppstart først i 2015), og Gazzetta skriver at Astana fremdeles ønsker ham, men sliter med å hoste opp de nødvendige midlene.

Dersom Cannondale ender opp i Tinkoffs klør, vil de erstatte henholdsvis Specialized (sykler) og Saxo Bank (delsponsorat).