Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Gilbert ute av Paris-Nice

Procycling
Tips meg

Publisert 9.03.16 11:13

BMC-rytteren håper å være klar til Milano-Sanremo.

Philippe Gilbert er tvunget til å stå av Paris-Nice etter tre etapper på grunn av luftveissykdom. BMC-rytteren ble syk i inngangen til det franske etapperittet og dårlig vær innledningsvis har forhindret belgieren fra å bli frisk.

– Tilstanden til Phil er ikke noe å være veldig bekymret for. Men det dårlige været og snøen som vi hadde på prologen og de to første etappene har bare forverret tilstanden hans, sier BMC-lege Dario Spinelli.

Gilberts deltakelse i Paris-Nice var i utgangpunktet i tvil grunnet en velt i Omloop Het Nieuwsblad og ryggskaden han pådro seg der. Nå er det derimot deltakelsen i Milano-Sanremo som bekymrer den meriterte Gilbert.

– Jeg liker dette rittet veldig godt, derfor er det skuffende å stå av. Men et av de store målene for sesongen, Milano-Sanremo, er like om hjørnet. For at jeg skal kunne prestere der må jeg hente meg inn skikkelig og være i best mulig form, sier Gilbert.

BMC skal ta ut laget til den italienske klassikeren etter at både Paris-Nice og Tirreno-Adriatico er over.

Tagget med: , ,

Les også disse