GLEDER SEG: Edvald Boasson Hagen kan vinne NM på hjemmebane da mesterskapet arrangeres av Lillehammer CK, Brummundal SK og Raufoss & Gjøvik SK i 2015.

Edvald får kjøre NM på hjemmebane

Kjetil Rakkenes Anda
Tips meg @KjetilAnda

Publisert 18.06.14 19:39

Arrangørene for 2015 er offentliggjort.

Norges Cykleforbund skriver i en pressmelding onsdag, at sykkel-NM på landevei skal i 2015 skal arrangeres av Lillehammer CK, Brummundal SK og Raufoss & Gjøvik SK.

Det medfører at Edvald Boasson Hagen kan ikle seg den norske mestertrøya på hjemmebane, dersom han skulle trone øverst på pallen.

– Jeg gleder meg utrolig til å kjøre på hjemmebane neste år. Det blir tøft, sier Boasson Hagen i pressemeldingen.

Samarbeid
For første gang skal arrangementet gjennomføres i et sammarbeid på tvers av kommune- og fylkesgrenser. Sykkelpresident Harald Tiedemann Hansen hyller arbeidet.

–  Vi synes det er veldig bra at sykkelklubber på tvers av kommune- og fylkesgrenser går sammen for å arrangere større mesterskap som dette. De tre klubbene har mye arrangementserfaring og alt ligger til rette for et flott NM i 2015. Det er naturlig nok ekstra morsomt at Edvald får mulighet til å kjempe om NM gull på hjemmebane, sier Harald Tiedemann Hansen.

Stolt
Det er naturligvis tre meget fornøyde vertskapsklubber som ønsker velkommen til NM i 2015.

–  Norsk sykkelsport opplever en fantastisk vekst om dagen og slik er det også på Lillehammer. Vi er stolte over å få være med som arrangør på neste års sykkelfest sammen med to av våre naboklubber rundt Mjøsa, sier Lisbeth Berntsen Huse, leder i Lillehammer CK.

– Vi i Brumunddal Sykleklubb er stolte over å være med i det sterke arrangementstrekløveret som skal skape sykkelfest rundt Mjøsa 21.-28. juni 2015, sier Runar Hauge, leder i Brumunddal SK.

–  Arrangementet vil kunne vise frem sykkelbyene med alle deres muligheter og ut ifra et folkehelseperspektiv sette sykkel på dagsorden, avslutter Solveig Skottene i Raufoss & Gjøvik SK

Som vanlig skal disse rittene sykles under NM:

– Fellesstart M/K junior og senior. Arrangeres etter planen på Lillehammer.

– Fellesstart Menn U23. Arrangeres etter planen på Lillehammer.

– Lagtempo M-junior, M-senior og K senior. Arrangeres etter planen på Brumunddal.

– Tempo M/K junior og senior. Arrangeres etter planen på Brumunddal.

– Gateritt M/K junior og senior. Arrangeres etter planen på Gjøvik.