– Det er ikke sant, sier en Caja Rural-kilde til Cyclingnews.
De siste dagene har det nemlig vært ryktet at Chris Horner er på vei til det spanske laget, som sykler på sykkelsportens nest øverste nivå.
– Vi har ikke hatt kontakt med verken han eller hans støtteapparat. Vi vet ikke hvor denne historien om at vi prøver å signere ham kommer fra, men det er absolutt ikke fra oss, sier kilden.
Horner har i lengre tid vært koblet til det spanske laget, som tok sesongens første seier på mandag da Luis Leon Sanchez vant den første etappen i Tropicale Amissa Bongo.
Spanjolene kunne mest sannsynlig fristet Horner med plass i Vuelta a España, men har neppe penger og plass til ringreven.
Selv om det ser mørkt ut for 42-åringen, skal det fortsatt være noen halvåpne dører for Horner og hans nye representant Baden Cooke.
Les mer: Denne mannen skal redde Horner
Vi er i samtaler med flere lag, inkludert flere i World Touren, twitret australieren søndag.