Thomas Dekker maktet ikke å forbedre Rohan Dennis’ verdensrekord på en time med sykling onsdag kveld.
Med sluttresultatet 52, 221 kilometer i mexicanske aguascaliantes var Dekker rundt 270 meter bak bestenoteringen. Dennis klarte 52,491 kilometer da han ovetok rekorden fra Matthias Brändle tidligere i vinter.
- Les mer: Mislykket timeforsøk i Mexico
– Jeg visste det ville bli vanskelig på forhånd. Rohan er en veldig god rytter. En av de store stjernene i sykling for tida. Men jeg tror jeg gjorde en god innsats, sa Thomas Dekker til TV-kanalen NOS etter å ha manglet en drøy runde i velodromen på å sette ny timesrekord.
– Det var ikke nok til rekord, og det er litt skuffende. Men hvis jeg skal være ærlig, så kunne jeg ikke gjort det bedre. Jeg kom meg opp på et meget høyt nivå og har gitt alt i tre måender. Da er det surt å ikke greie det, fortsatte 30-åringen.
- Les mer: Derfor legges rekordforsøket hit
Arbeidsledige Dekker har stått uten et lag å sykle for siden han ikke fikk fornyet avtalen med Garmin etter 2014. Timesrekorden har derfor vært det eneste målet hans de siste månedene.
– Jeg har bevist for meg selv at timesrekorden kan være svært vanskelig. Jeg tror jeg kan være stolt av denne prestasjonen. Dette var den verste timen i livet mitt, konkluderte en helt utslitt Dekker.