(procycling.no): Etter alle dopingbeskyldningene han fikk rettet mot seg under sommerens Tour de France, bestemte Chris Froome seg for å gjennomgå uavhengige fysiologiske tester for å bevise at han sykler rent.
Les mer: – Froome vil gjennomgå uavhengige tester
Briten har nå begynt testene, det kommer frem i en video han selv la ut på Twitter tidligere i dag.
https://twitter.com/chrisfroome/status/633278404738031616
https://twitter.com/chrisfroome/status/633278457686962176
– Jeg hadde planer om å gjennomføre disse testene fra starten av sesongen, til og med før disse beskyldningene under touren kom opp. Det er fysiologisk testing for meg å finne ut hva som gjør meg til den atleten jeg er, sier Froome til BBC.
Sykler Vueltaen
Testene gjennomføres kun en uke før briten skal kjøre Vuelta a España. Der skal briten forsøke seg på å dobble Tour de France. Noe kun to ryttere har gjort før han.
Les mer: – Disse skal hjelpe Froome mot dobbelen
– Jeg har gode minner fra dette løpet. Jeg har restituert godt etter touren og er klar for neste utfordring, sier Froome i en pressemelding fra Team Sky.
Vuelta a España starter kommende lørdag med en kort lagtempo.