Den 220 kilometer lange etappen fra Jaworzno til Nowy Sacz, var den klart tøffeste så langt, men det hindret ikke at flere av de beste spurterne satt i hovedfeltet.
Bruddet, med Maciej Bodnar, Gatis Smukulis og Kamil Zielinski, sørget imidlertid for at det ble en spennende kamp mellom bruddet og hovedfeltet på vei mot mål. På de regntunge veiene i Nowy Sacz jobbet de tre godt sammen, og holdt en ledelse på 1.35, med ti kilometer til mål.
Hovedfeltet klarte ikke å organisere seg skikkelig i kampen for å hente inn bruddet, og tettrioen skulle dermed gjøre opp om seieren på de siste kilometerne.
I spurten var Bodnar den klart sterkeste, og vant foran Zielinski og Smukulis.
Zielinski overtok med det ledelsen i sammendraget.
Caleb Ewan var raskest i hovedfeltet, etter at blant annet Vegard Breen hadde blitt tatt igjen på de siste hundre meterne, etter et angrep på den siste kilometeren. Feltet var til slutt 20 sekunder bak utbryterne.
Kittel i problemer
Sammenlagtleder Marcel Kittel var én av rytterne som måtte slippe, fire mil fra mål, mens Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo), Gatis Smukulis (Katjusja) og Kamil Zielinski (fra det polske landslaget), kjempet for å holde unna fra dagens brudd.
De tre hadde to og et halvt minutt, da de passerte mållinjen for første gang, før de skulle ut på tre runder à 7,6 kilometer.
Orica-GreenEdge jobbet i feltet for Caleb Ewan, men på grunn av lite hjelp fra andre lag, hadde bruddet en ledelse på 1.10 ut på den siste runden.
Dermed ble det en bruddseier, hvor Bodnar var overlegen.