Hoelgaard: – Dette var tungt

Jarle Fredagsvik
Tips meg @Fredagsvik

Publisert 27.05.15 19:29

Team Jokers spurthåp kom til kort mot proffene.

NORHEIMSUND (procycling.no): Det var knyttet forventninger til Team Jokers spurtspesialist Daniel Hoelgaard før første dag av Tour des Fjords.

Men mot slutten ble konkurransen for tøff for 21-åringen.

Hoelgaard har en rekke topplasseringer å vise til internasjonalt denne sesongen, men endte nede på 23.-plass på dagens 177 kilometer lange ferd fra Bergen til Norheimsund. Joker-profilen tapte også 14 sekunder til de beste.

– Det var hardt. Det var som jeg trodde, at jeg kom til å ha litt stive bein etter en lang treningsperiode. Det var akkurat ikke nok til å komme med i den første gruppa. Det var litt surt, men sånn er det, sier Hoelgaard til procycling.no.

Joker-spurteren innrømmer at han ikke hadde det som skulle til i motbakken som måtte forseres to ganger i rundløypa før mål.

– Ja, det var tungt. Jeg hadde håpet at det skulle være litt bedre. Men det var vel kanskje som forventa at jeg var litt stiv i dag. Bakken var egentlig litt for tøff.

– Dette var ikke den mest opplagte dagen for deg?

– Nei, jeg visste det kom til å bli tungt å henge med uansett. Jeg måtte bare prøve, men det var dessverre ikke nok i dag.