Foto: Tim de Waele (©TDWSport.com)

Contador: – Ikke noe mer enn ett år til

Procycling
Tips meg

Publisert 15.02.15 16:28

Den spanske Grand Tour-stjernen sier karrieren går mot slutten.

Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) bekrefter på ny at han skal forsøke å vinne både Giro d’Italia og Tour de France denne sesongen. Spanjolen sier også at 2015 kan være hans nest siste sesong.

– Jeg har gjort det klart at giroen og touren er vårt prosjekt denne sesongen, sier Contador i et intervju med Radio Marca.

Kommentaren kommer etter at Team Skys David López antydet at Contador ville endre planene underveis og ikke kjøre giroen likevel.

– Jeg har giroen i tankene, og det har jeg sagt helt siden oktober, og jeg har ingen tvil om hva jeg kommer til å gjøre, sier Contador videre.

Kommende uke skal Contador konkurrere mot Chris Froome (Team Sky) under Ruta del Sol, før turen går videre til Tirreno-Adriatico, hvor han skal forsvare sin tittel fra 2014.

32-åringen fra Pinto utenfor Madrid er inne i siste år av sin nåværende kontrakt med Tinkoff-Saxo. Nå innrømmer den dobbelte Tour-vinneren at karrieren går mot slutten.

– Min karriere er inne på oppløpssiden. Jeg har denne sesongen igjen her i Tinkoff-Saxo, og vi diskuterer om jeg skal fortsette her eller med andre lag, men akkurat nå tenker jeg å bli værende. Alt er avhengig av hvordan sesongen går. Jeg ser ikke for meg å tegne ny kontrakt på noe mer enn ett år, sier Contador.