Davide Rebellin vant akkurat det italienske endagsrittet Giro dell’Emilia foran Ángel Madrazo og Franco Pellizotti.
Dette var sesongens første triumf for CCC Polsat Polkowice-rytteren. Han vant også rittet i 2006.
(Saken fortsetter under tweeten)
https://twitter.com/CafeRoubaix/status/520949471455502336
De gamle er eldst
Rebellin er en gammel kjenning i sykkelsporten, og ble nummer ni i Il Lombardia helt tilbake i 1992.
Han er kanskje aller mest kjent for sitt Ardenner-hattrick i 2004, hvor han vant Amstel Gold Race, La Flèche Wallonne og Liège-Bastogne-Liège på én uke. Den bragden er senere bare kopiert av Philippe Gilbert i 2011.
Dopinghistorikk
Rebellin testet positivt for CERA under landeveisrittet ved OL i Beijing, og ble utestengt i to år.
Etter at han returnerte fra suspensjonen har han syklet for flere mindre lag, og sykler nå sin andre sesong for CCC Polsat Polkowice.
I en tid hvor flere profilerte syklister legger opp, er Rebellin et kuriøst unntak. Han har uttalte ambisjoner om å sykle på et WorldTour-lag i 2015, og satser ufortrødent videre, enda han vil fylle 44 år før 2015 er omme.