Prøv Procycling Pluss idag

VANT DET STØRSTE:: Tadej Pogacar vant Tour de France i 2020. Hva venter i 2021? Foto: ASO / Pauline Ballet

TV-sendte ritt i 2021

Del på    

Disse rittene kan du følge på norsk TV i 2021.

Sykling på Eurosport i 2021:

Januar
31.: GP de la Marseillaise

Februar
11-14.: Tour de la Provence
14.: Clasica Almeria
19.-21.: Tour des Alpe Maritimes et du Var
21.-27.: UAE Tour
27.: Omloop Het Nieuwsblad Women Elite
27.: Omloop Het Nieuwsblad Men Elite
28.: Kuurne-Bruxelles-Kuurne

Mars
2.: Le Samyn
6.: Strade Bianche
7.-14.: Paris – Nice
10.-16.: Tirreno-Adriatico
17.: Nokere Koerse
19.: Bredene Koksijde Classic
20.: Milano-San Remo
21.: Trofeo Alfredo Binda – Comune di Cittiglio kvinner
22.-28.: Volta a Catalunya
24.: Brugge-de Panne menn
25.: Brugge-de Panne kvinner
26.: E3 Saxo Bank Classic
28.: Gent-Wevelgem in Flanders Fields
31.: Dwars door Vlaanderen
31.-03.04: Giro di Sicilia

April
3.: Volta Limburg Classic
3.: GP Miguel Indurain
4.: Ronde van Vlaanderen
5.10.: Itzulia Basque Country
7.: Scheldeprijs
11.: Paris-Roubaix
11.-18.: Tour of Turkey
13.: Paris-Camembert
14.: Brabantse Pijl
18.: Amstel Gold Race
19.-23.: Tour of the Alps
21.: La Fleche Wallone
25.: Liege-Bastogne-Liege
27.- 02.05.: Tour de Romandie

Mai
4.-9.: 4 jours de Dunkerque
8.-30.: Giro d’Italia
12.-16.: Tour de Hongrie
14.-16.: Itzulia Women
15.: Tro-Bro Léon
16.: Grand Prix de Plumelec-Morbihan
19.-23.: Bretagne Ladies Tour CERATIZIT
20.-23.: Vuelta a Burgos Feminas
22.: Tour du Finistère
23.: Grote Prijs Marcel Kint
24.: Ronde van Limburg
24.: Mercan’Tour Classic Alpes-Maritimes
25.-30.: Internationale LOTTO Thüringen Ladies Tour
25.-30.: Orlen Nations Grand Prix
27.-30.: Boucles de la Mayenne
30.: RideLondon Classique kvinner
30.-6.06: Criterium du Dauphiné

Juni
5.: Heistse Pijl
6.: Elfstedenronde
6.-13.: Womens Tour
8.: Mont Ventoux Dénivelé Challenge
9.-13.: Belgium Tour
9.-13.: Tour of Slovenia
9.-13.: ZLM Tour
10.-13.: Route d’Occitanie
15.-20.: Nasjonale mesterskap – Spania
16.: Halle-Ingooigem
24.-27.: Lotto Belgium Tour
26.-18.07: Tour de France

Juli
2.-11.: Giro d’Italia Internazionale Femminile
4-11.: Tour of Qinghai Lake
8.-11.: Baloise Ladies Tour
18.: La Course by Le Tour de France kvinner
20.-24.: Tour de Wallonie
24.-25.: OL Tokyo road race
26.-01.08.: The Larry H.Miller Tour of Utah
28.: OL Tokyo TT
29.-31.: Tour de l’Ain
31. Clasica San Sebastian

August
3.-7.: Vuelta a Burgos
7.: Postnord UCI WWT Vårgårda WomenstSWomenden TTT
8.: Postnord UCI WWT Vårgårda WomenstSWomenden RR
9.-15.: Tour de Pologne
10.-14.: Tour of Denmark
13.-22.: Tour de I’Avenir
14.-05.09.: La Vuelta a Espãna
25.: La Polynormande
22.: Schaal Sels Merksem/Johan Museeuw Classic
22.: Cyclassics Hamburg
24.-29.: Boels Ladies Tour
26.-29.: Deutschland Tour
29.: Bretagne Classic
30.: GP de Plouay
30.-05.09: BinckBank Tour

September
3.-5.: Ceratizit Challenge by la Vuelta
5.: Maryland Cycling Classic, presented by UnitedHealthcare
5.: Tour du Doubs
5.-12.: Tour of Britain
8.-12.: UEC Road European Champs (kvinner & menn)
10.: Grand Prix Cycliste de Québec
12.: GP de Fourmies/La Voix du Nord
12.: Grand Prix Cycliste de Montréal
14.-18.: Tour de Luxembourg
15.: Grand Prix de Wallonie
17.: Kampioenschap van Vlaanderen
18.: Primus Classic
19.: Grand Prix d’Isbergues – Pas de Calais
28.-03.10: CRO Race
29.: Coppa Agostoni – Giro delle Brianze

Oktober
2.: Giro dell’Emilia
3.: Gran Premio Bruno Beghelli Internazionale Donne Elite
3.: Sparkassen Münsterland Giro
3.: Tour de Vendée
3.: Gran Premio Bruno Beghelli
3.: DH Famenne Ardenne Classic
4.: Coppa Bernocchi – GP BPM
5.: Tre Valli Varesine
5.: Binche-Chimay-Binche
6.: Milan – Torino
7.: Grand Piemonte
9.: Il Lombardia
10.: Memorial Rik Van Steenbergen / Kempen Classic
10.: Paris-Tours Elite
7.-12.: Tour of Taihu Lake
14.-19.: Gree-Tour of Guangxi
17.: Japan Cup Cycle Road Race
19.: Tour of Guangxi – UCI Women’s WorldTour

Sykling på TV 2 i 2021:

Mars
7.-14.: Paris-Nice

April
4.: Ronde van Vlaanderen
11.: Paris-Roubaix
18.: Amstel Gold Race
21.: La Fleche Wallone
25.: Liege-Bastogne-Liege

Mai
30.-6.06: Criterium du Dauphiné

Juni/Juli
26.-18.07: Tour de France

August
5.-8.: Arctic Race of Norway
12.-15.: Ladies Tour of Norway
14.-05.09.: La Vuelta a Espãna

September
3-5: Uno-X Development Weekend
19.-26.: VM landevei, Belgia

Oktober:
10.: Paris-Tours

Endringer kan forekomme!