OFTE I RUTA: Alexander Kritoffs prestasjoner har gitt mange gode TV-øyeblikk. Hva venter i 2020? Foto: Tim de Waele(©TDWSport.com)

TV-sendte ritt i 2020

Del på    

Disse rittene kan du følge på norsk TV i 2020.

Sykling på Eurosport i 2020:

Januar:

26. januar-2. februar: Vuelta a San Juan Internacional

Februar
2.: Cadel Evans Great Ocean Road race
2.: GP La Marseillaise
4.-8.: Tour of Saudi
5.-6.: Lexus of Blackburn Womens Herald Sun Tour
5.-9.: Vuelta a la Comunidad Valenciana
5.-9.: Jayco Herald Sun Tour
7.-14..: Tour of Langkawi
16.: Trofeo Laigiueglia
16.: Clasica de Almeira
19.-23.: Vuelta a Andalucia
19.-23.: Volta ao Algarve
23.-29.: UAE Tour
23.2-1.3: Tour of Hainan
29.: Omloop Het Nieuwsblad

Mars
1.: Kuurne-Bruxelles-Kuurne
3.: Le Samyn
7.: Strade Bianche
8.: GP Monsere
8.-15.: Paris – Nice
11.-17.: Tirreno Adriatico
18.: Nokere Koerse
19.: GP de Denain
20.: Bredene Koksijde Classic
21.: Milan – San Remo
23.-29.: Volta Catalunya
25.: Driedaagse de Panne
27.: E3 Harelbeke
29.: Cholet Pays de Loire
29.: Gent-Wevelgem

April     
1.: Dwars door Vlaanderen
1.-4.: Giro di Sicilia
4.: GP Miguel Indurain
5.: Ronde van Vlaanderen/Flandern rundt
6.-11.: Baskerland rundt
8.: Scheldeprijs
12.: Paris – Roubaix
12.-19.: Tour of Turkey
14.: Paris Camembert
15.: Brabantse Pijl
15.: Tour de Finistere
19.: Amstel Gold Race
19.: Tro-Bro Leon
22.: La Fleche Wallone
26.: Liege Bastogne Liege
28.4-3.5:Tour of Romandie

Mai
1.: Eschborn-Frankfurt
9.-31.: Giro d’Italia
5.-10.: 4 jours de Dunkerque
16.: GP Plumelec
21.: Circuit de Wallonie
21.-23.: Tour de L’ain
31.5-7.6: Criterium du Dauphiné

Juni
8.-13.: Womens Tour of Britain
6.: Heistse Pijl
10.-14.: Belgium Tour
11.-14.: Route d’Occitanie
17.: Dwars door Het Hageland
24.-28.: Slovenia Rundt
18.-21.: France National Road Race Champs
27.6-19.7: Tour de France
27.6-3.7: Tour of Austria

Juli
5.-11.: Tour de Pologne
18.-22.: Tour de Wallonie
25.: Clásica de San Sebastián
25.: OL Tokyo Road Race
29.: OL Tokyo TT

August
3.-9.: Tour of Utah
7.-16.: Tour de I’Avenir
14.8-6.9: Vuelta a Espãna
16.: Cyclassics Hamburg
23.: Bretagne Classic
23.: Schaal Sels
20.-23.: Deutschland Tour
29.: Brussels Classics
30.: GP Jef Scherens
31.8-6.9: BinckBank Tour

September
6.: Tour du Doubs
6.-13.: Tour of Britain
12.: Tour l’Eurométropole
13.: GP Fourmies
15.: GP de Wallonie
18.: Kampioenschap van Vlaanderen
19.: Primus Classic

Oktober
4.: Tour de Vendée
7.: Milan – Torino
8.: Grand Piemonte
10.: Il Lombardia
11.: Paris Tours
11.: Memorial Rik van Steenberg

Sykling på TV 2 i 2020:

Februar:
18.-23: Volta ao Algarve

Mars:
8.-15: Paris-Nice

April:
5: Flandern rundt
12: Paris-Roubaix
19: Amstel Gold Race
22: Flèche Wallonne
26: Liège-Bastogne-Liège

Mai:
1: Eschborn-Frankfurt
22.-24: Hammer Stavanger
31-7. juni: Critérium du Dauphiné

Juni:
6.-14: Tour de Suisse
21: NM landevei, kvinner og menn
27.-19. juli: Tour de France

Juli:
10.- eller 19: La Course by Le Tour de France

August:
6.-9: Arctic Race of Norway
14.- 6 september: La Vuelta

September:
4-6: Uno-X Development Weekend
6: Madrid Challenge by La Vuelta
20.-27: VM landevei, Aigle-Martigny

Oktober:
11: Paris-Tours

Øvrig sykling hos TV 2:

19. januar: UCI CX World Cup, Nommay Pays de Montebeliard
26. januar: UCI CX WorldCup, Hoogerheide
26. januar: UCI Track WorldCup, Milton Canada
1.-2. februar: UCI CX VM, Dubendorf, Sveits

Klarerte ritt per nå – endringer kan forekomme!