Tour des Fjords-starten er rett rundt hjørnet. Alle syklistene som stiller på de 21 lagene er nå bekreftet.
Nedenfor får du den komplette oversikten over feltet som begynner på åpningsetappen fra Bergen til Norheimsund.
Etappestart er klokka 13.50 på Bryggen. Du kan følge direkterapporteringer under hele rittet hos procycling.no!
Team Katjusja
DS Schmidt, Torsten
1 Kristoff, Alexander
2 Bystrøm, Sven Erik
3 Guarnieri, Jacopo
4 Haller, Marco
5 Kozontsjuk, Dmitrij
6 Spilak, Simon
Orica – GreenEdge
DS Dean, Julian
11 Howson, Damien
12 Impey, Daryl
13 Meier, Christian
14 Nielsen, Magnus Cort
15 Tuft, Svein
16 Yates, Adam
Tinkoff-Saxo
DS Sørensen, Nicki
21 Andersen, Michael Valgren
22 Brutt, Pavel
23 Kolar, Michal
24 Sagan, Juraj
25 Sørensen, Chris-Anker
26 Trusov, Nikolaj
Trek Factory Racing
DS Demol, Dirk
31 Cancellara, Fabian
32 Devolder, Stijn
33 Didier, Laurent
34 Steegmans, Gert
35 Stuyven, Jasper
36 van Poppel, Danny
Caja Rural – Seguros RGA
DS Goikoetxea, Eugenio
41 Barbero, Carlos
42 Madrazo Ruiz, Angel
43 Molina, Antonio
44 Prades, Eduard
45 Txurruka, Amets
46 Vilela, Ricardo
CULT Energy Pro Cycling
DS Skelde, Michael
51 Guldhammer, Rasmus
52 Hnik, Karel
53 Pedersen, Mads
54 Quaade, Rasmus
55 Reihs, Michael
56 Carbel, Michael
MTN-Qhubeka
DS Sans Vega, Alex
61 Boasson Hagen, Edvald
62 Dougall, Nicolas
63 Jim, Songezo
64 Sbaragli, Kristian
65 Thomson, Jay
66 Venter, Jaco
Roompot Oranje Peloton
DS van Poppel, Jean Paul
71 Honig, Reinier
72 Hoogerland, Johnny
73 Kerkhof, Tim
74 Kreder, Michel
75 Looij, André
76 van Empel, Etienne
Topsport Vlaanderen-Baloise
DS De Clercq, Hans
81 Declercq, Tim
82 Helven, Sander
83 Jacobs, Pieter
84 Van Hecke, Preben
85 Van Meirhaeghe, Jef
86 Vanoverberghe, Arthur
Wanty – Groupe Gobert
DS De Neef, Steven
91 Baugnies, Jerome
92 De Greef, Francis
93 Eijssen, Yannick
94 Marcato, Marco
95 Minnard, Marco
96 Seynaeve, Lander
Activejet Team
DS Kosmala, Piotr
101 Bernas, Pawel
102 Ezquerra, Jesus
103 Franczak, Pawel
104 Gradek, Kamil
105 Mickiewicz, Thomasz
106 Podlaski, Michal
Cyclingteam Join’s – De Rijke
DS Kwanten, Frank
111 Bol, Jetse
112 De Greef, Robert
113 Groen, Ike
114 Mol, Wouter
115 van der Hoorn, Taco
116 Van Zandbeek, Ronan
Madison Genesis
DS Hammond, Roger
121 Holmes, Matthew
122 Irvine, Martyn
123 Jelfs, Dominic
124 McLaughlin, James
126 Rowsell, Erick
Rabobank Development Team
DS Arthur van Dongen
131 Cornelisse, Mitchell
132 Hofstede, Lennard
133 Maas, Jan
134 Meijers, Jeroen
135 Oomen, Sam
136 Tolhoek, Antwan
Team Coop-Øster Hus
DS De Weerdt, Gilbert
141 Blikra, Håvard
142 Galta, Fredrik Strand
143 Hagen, Krister
144 Hausken Jacobsen, Tormod
145 Jensen, August
146 Landa, Oscar
Team FixIT.no
DS Jacobsen, Frode
151 Austevoll, Ole Andre
152 Eidsheim, Fillip
153 Gjølberg, Adrian
154 Hafsås, Marius André
155 Hermansen, Sindre Eid
156 Stokkenes, Torstein
Team Joker
DS Vold, Svein Erik
161 Borgersen, Reidar Bohlin
162 Hoelgaard, Daniel
163 Korsæth, Truls Engen
164 Lindau, Philip
165 Stien, Adrian Aas
166 Wilson, Edvin
Team Ringeriks-Kraft
DS Kostøl, Thor Inge
171 Fløtten, Audun Brekke
172 Forfang, Ole
173 Jensen, Christer
174 Kørner, Max Emil
175 Theodorsen, Petter
176 Træen, Torstein
Team Sparebanken Sør
DS Remme, Stian
181 Bugge, Vegard Robinson
182 Erland, Andreas
183 Hagen, Carl Fredrik
184 Kaggestad, Christian
185 Larsen, Thomas
186 Røinas, Fridtjof
Team Tre Berg – Bianchi
DS Vestby, Martin
191 Balck, Sebastian
192 Bengtsson, Ludvig
193 Fåglum-Karlsson, Marcus
194 Gingsjö, Alexander
195 Gustavsson, Niklas
196 Wetterhall, Alexander
Team Trefor-Blue Water
DS Johansen, Allan
201 Andersen, Søren Kragh
202 Clausen, Patrick
203 Foder, Daniel
204 Kragh Andersen, Asbjørn
205 Olsson, Michael
206 Riis, Thomas Nybo