FJELLVEIEN: Hovedfeltet passerer over Suleskard på første etappe av Tour des Fjords i 2013. I 2017 går åpningsetappen fra Balestrand til Førde. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB scanpix

Startliste: Tour des Fjords

Theis Magelssen
Tips meg @TheisMagelssen

Publisert 23.05.17 18:30

Del på    

Disse rytterne sykler årets utgave av vestlandsrittet!

Team Dimension Data
1. Edvald Boasson Hagen
2. Adrien Niyonshuti
3. Youcef Reguigui
4. Serge Pauwels
5. Jay Robert Thomson
6. Jaco Venter
D.S. Alex Sans Vega

Team LottoNL-Jumbo
11. Lars Boom
12. Amund Grøndahl Jansen
13. Steven Lammertink
14. Paul Martens
15. Timo Roosen
16. Gijs Van Hoecke
D.S. Merijn Zeeman

Team Sunweb
21. Maximilian Richard Walscheid
22. Lennard Kämna
23. Albert Timmer
24. Zico Waeytens
D.S. Dirk Reuling

Caja Rural-Seguros Rga
31. Luis Mas Bonnet
32. Antonio Molina Canet
33. Jon Irisarri Rincon
34. Jonathan Lastra Martinez
35. Dylan Page
36. Hector Saez Benito
D.S. Jose Fernandez Riviezo

CCC Sprandi Polkowice
41. Jonas Koch
42. Adrian Kurek
43. Jakub Kaczmarek
44. Nikolay Mihaylov
45. Leszek Plucinski
46. Mateusz Taciak
D.S. Tomasz Brozyna

Israel Cycling Academy
51. Zakkari Dempster
52. Krists Neilands
53. Benjamin Perry
54. Guy Sagiv
55. Daniel Turek
56. Hamish Schreurs
D.S. Kjell Carlström

Manzana Postobon Team
61. Juan Sebastian Molano Benavides
62. Fernando Orjuela Gutierrez
63. Hernando Bohorquez Sanchez
64. Jetse Bol
65. Wilmar Andres Paredes Zapata
66. Juan Pablo Villegas Cardona
D.S. Oscar De Jesus Vargas Restrepo

Roompot-Nederlandse Loterij
71. Jesper Asselman
72. Andre Looij
73. Jeroen Meijers
74. Nick van der Lijke
75. Sjoerd van Ginneken
76. Pieter Weening
D.S. Jean-Paul Van Poppel

Sport Vlaanderen-Baloise
81. Aime De Gendt
82. Lindsay De Vylder
83. Eliot Lietaer
84. Jarl Salomein
85. Dries Van Gestel
86. Preben Van Hecke
D.S. Hans De Clercq

Veranda’s Willems-Crelan
92. Jappe Jaspers
93. Aidis Kruopis
94. Christophe Prémont
95. Elias Van Breussegem
96. Otto Vergaerde
D.S. Bob De Cnodder

Wanty-Groupe Gobert
101. Mark McNally
102. Jérôme Baugnies
103. Andrea Pasqualon
104. Robin Stenuit
105. Kevin Van Melsen
106. Frederik Veuchelen
D.S. Steven De Neef

Joker Icopal
111. Carl Fredrik Hagen
112. Ole Forfang
113. Markus Hoelgaard
114. Kristoffer Skjerping
115. Bjørn Tore Hoem
116. Rasmus Fossum Tiller
D.S. Svein Erik Vold

Riwal Platform Cycling Team
121. Patrick Clausen
122. Jonas Gregaard Wilsly
123. Rasmus Mygind
124. Jesper Mørkøv
125. Chris Anker Sørensen
126. Andreas Stokbro Nielsen
D.S. Lars Schrøder

Coloquick-Cult
131. Rune Almindsø Andersen
132. Christian Moberg Jørgensen
133. Rasmus Bøgh Wallin
134. Jonas Vingegaard Rasmussen
135. Jesper Schultz
136. Torkil Veyhe
D.S. Christian Andersen

Team Coop
141. Håvard Blikra
142. Ole Andre Austevoll
143. Philip Lindau
144. Joakim Kjemhus
145. August Jensen
146. Øivind Lukkedal
D.S. Olav Alexander Benjaminsen

Team FixIT.no
151. Marius Blålid
152. Ken-Levi Eikeland
153. Jan William Jensen
154. Matti Manninen
155. Bjørnar Vevatne Øverland
156. Åsmund Romstad Løvik
D.S. Adrian Gjølberg

Team Sparebanken Sør
161. Andreas Erland
162. Fridtjof Røinås
163. Eirik Bruland
164. Petter Theodorsen
165. Trond Håkon Trondsen
166. Andreas Vangstad
D.S. Stian Remme

Team Tre Berg-Postnord
171. Isac Lundgren
172. Niklas Gustavsson
173. Erik Sandersson
174. Richard Larsen
175. Kim Magnusson
176. Alexander Wetterhall
D.S. Martin Gillebo Vestby

Team Veloconcept
181. Kasper Asgreen
182. Andreas Hyldgaard Jeppesen
183. Mads Baadsgaard Rahbek
184. Mark Sehested Pedersen
185. Michael Carbel Svendgaard
186. Niklas Eg
D.S. Michael Skelde

Uno-X Hydrogen Development Team
191. Jonas Abrahamsen
192. Audun Brekke Fløtten
193. Sondre Kristiansen
194. Torjus Sleen
195. Torstein Træen
196. Kristian Kulset
D.S. Leonard Snoeks

Tagget med: , , , ,

Les også disse